Filia PKO BPKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas środowej sesji o około 0,77%. Akcje taniały o 0,33 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 42,11 zł. Jest to dość słaby wynik na tle tracącego wczoraj o 0,02% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dobrych obrotach, które utrzymują się od kilku dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 42,27 zł. Była to sesja, która nie zmieniła układu technicznego. Od końca czerwca trwa korekta wcześniejszych wzrostów, która doprowadził już do około 5% zniżki kursu.


Akcje PKO BP w korekcie pod ważnym oporem

Notowania spółki zaliczyły silne wzrosty od połowy maja do połowy czerwca. W krótkim okresie czasu cena wzrosła o około 18%. Od końca czerwca notujemy odbicie od czytelnego oporu w rejonie 43,50 zł. Jak widać, szerszy obraz techniczny wskazuje na trend boczny z jakim mamy do czynienia od ponad roku. Pozytywnie wygląda ostatnia próba odbicia z połowy lipca, kiedy cena dość szybko podskoczyła o kilka procent w górę. Niestety wczorajsze spadki doprowadzają do tego, że na wykresie może kształtować się trzeci niżej położony lokalny wierzchołek, co oznacza przynajmniej podtrzymanie ruchu korekcyjnego. Do większych wzrostów będzie mogło dojść jeżeli cena będzie w stanie przełamać wyznaczony opór czyli tym samym maksima z bieżącego roku.

pko bp 25.07.2019
Kurs akcji PKO BP 25.07.2019, źródło: xStation 5

PKO BP największym płatnikiem CIT w kraju

Podczas środowej sesji Ministerstwo Finansów podało listę największych płatników podatku CIT za ubiegły rok. PKO Bank Polski został liderem tego zestawienia. Z tytułu podatku CIT bank wpłacił do budżetu państwa w zeszłym roku ponad 1,3 mld zł. Łącznie z tytułu różnego rodzaju podatków, grupa kapitałowa PKO Banku Polskiego w ubiegłym roku zasiliła budżet zarówno centralny jaki budżety samorządów, kwotą 3,5 mld zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here