Naga MarketsAkcje PKOBP drożeją w czwartek o 4% po publikacji wyników za I kwartałPKO BP opublikował w czwartek przed sesją wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Wyniki odsetkowy oraz z prowizji są powyżej konsensusu PAP Biznes, natomiast zysk netto okazał się o ponad 5% niższy niż przewidywano i wyniósł 503 mln zł. wobec 862 mln zł. w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Grupa Kapitałowa PKO BP mocno angażuje się w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu COVID-19.

  • PKO BP odnotował w I kwartale przychody z tytułu odsetek na poziomie 3,3 mld zł. Zysk netto banku wyniósł 503 mln zł. 
  • Walory Banku drożeją w czwartek rano o blisko 4% a kurs oscyluje w okolicach 4 zł. 
  • Grupa Kapitałowa PKO BP zaangażowała się w przeciwdziałanie społeczno-gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyniki PKO BP za I kwartał w dobie pandemii COVID-19

PKO Bank Polski wypracował w pierwszym kwartale 2020 r. zysk netto na poziomie 503 mln zł., co jest wynikiem o 5,4% niższym od konsensusu i o ponad 40% niższym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrósł natomiast wynik z tytułu odsetek, który wyniósł 2,7 mld zł. w porównaniu z 2,46 mld zł. rok wcześniej.

Wzmożone działania na rzecz społeczności

Bank poinformował w raporcie o podjęciu wzmożonych działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Grupa Kapitałowa Banku zaangażowała się się w działania na rzecz społeczności, klientów oraz swoich pracowników.

W przypadku pierwszej grupy, PKO BP przekazał ponad 6 mln zł. dla szpitalom i laporatoriom, dodatkowo przekazał darowizny rzeczowe w tym ponad 300 tys. maseczek ochronnych, odzież ochronną a także 141 samochodów na potrzeby służb. Bank podjął współpracę w sprawie programu Tarczy Antykryzysowej z instytucjami rządowymi. Fundacja PKO Banku Polskiego zleciła wykonanie bezpłatnych testów na COVID-19.

Zobacz również: Akcje PGE po wynikach za I kwartał odbijają od dna. W środę kurs zyskuje ponad 5%

Jeżeli chodzi o działania Banku na rzecz klientów, wprowadzone zostały udogodnienia w zakresie kredytów hipotecznych, innych kredytów oraz pożyczek. Zmiany dotyczące preferencyjnych warunków przedłużenia kredytowania – do 6 miesięcy. Klienci mogą skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych, utworzonego przez BGK na pomoc dla średnich i dużych firmy dotkniętych skutkami pandemii. Zwiększona została kwota płatności zbliżeniowej kartą bez pinu do 100 zł.

Pracownicy Banku zostali wyposażeni w niezbędne środki ochronne, służące zabezpieczaniu oraz dezynfekcji. Stanowiska pracy zostały osłonięte ochronnymi osłonami. Blisko 50% pracowników dostało możliwość pracy zdalnej. Bank udostępnił również zatrudnionym samochody służbowe, ułatwiające dojazd do pracy i pozwalające ominąć korzystanie z komunikacji zbiorowej.

Dynamiczne odbicie walorów Banku z poziomu 20 zł

Ostatni tydzień maja niesie ze sobą mocne odbicie całego sektora bankowego. W trakcie środowej sesji indeks WIG-BANKI zyskiwał ponad 6% o czym można przeczytać tutaj.

Walory PKO BP od dołka bessy z drugiej połowy kwietnia odbiły już o około 20%. Bariera 20 zł okazała się skutecznym oporem i zatrzymała lawinę spadków zapoczątkowanych w lutym br. Podczas czwartkowej sesji, o godzinie 10:20 walory PKO BP zyskują już 6%, a kurs wynosi 24,56 zł. Obroty przekroczyły 70 mln zł. co biorąc pod uwagę fakt, że mamy dopiero drugą godzinę handlu jest imponującym wynikiem. Spore obroty mogą sugerować, że w baku jest jeszcze sporo paliwa, a wzrosty mogą być kontynuowane w trakcje najbliższych sesji.

Notowania PKO BP z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here