Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,35%. Akcje drożały o 0,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 97,88 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,47% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 96,30 zł. Była druga mocna sesja z rzędu, wpisująca się w rozpoczęte odbicie. W sumie od początku roku przecena sięgała około 25%, obecnie nadszedł więc czas odrabiania tych strat.


Akcje PKN Orlen zaczynają odrabiać tegoroczne straty

Notowania spółek paliwowych świetnie radzą sobie w ostatnich dniach, tak samo jest na akcjach PKN Orlen, który w ostatnich dwóch dniach zaliczył bardzo silny wzrost notowań. W sumie gdzieś od połowy czerwca zwyżka wynosi już 12%. Warto spojrzeć na wykres z tygodniową skalą czasową, gdzie widać że ostatnia konsolidacja miała miejsce dokładnie przy linii trendu mającej swój początek w lutym 2016 roku. Cena przez dosyć długi okres czasu nie potrafiła odbić się od linii trendu, obecnie jednak mamy do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem notowań. Co ciekawe, na tle szerokiego rynku spółka słabo wypadała od stycznia. Notowaliśmy nieustające spadki sięgające nawet 25%. Wydaje się, że teraz przychodzi czas na odrabianie tych strat i kurs powinien rosnąć w najbliższym czasie.

pkn orlen 5.07.2019
Kurs akcji PKN Orlen 5.07.2019, źródło: xStation 5

Rusza formalne postępowanie w sprawie przejęcie Lotosu

Wczoraj spółka poinformowała o złożeniu do Komisji Europejskiej oficjalnego wniosku dotyczącego połączenia z Lotosem. W związku z planowanym przejęciem kontroli nad firmą Lotos rusza więc formalne postępowanie w tej sprawie. Zdaniem prezesa Orlenu jest to bardzo ważny dzień dla polskiej gospodarki, Pomorza oraz Płocka. Jego zdaniem finalizacja procesów pozwoli na stworzenie silnego koncernu z międzynarodowym potencjałem i bardzo mocną pozycję negocjacyjną jeżeli chodzi o zakupy ropy naftowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here