Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,60%. Akcje drożały o 0,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 95,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,01% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 96,86 zł. Była kolejna korekcyjna sesja z rzędu. W sumie od początku roku przecena sięgała około 25% i wydaje się, że obecnie nadszedł czas odrabiania tych strat.


Akcje PKN Orlen z próbą zmiany tegorocznego trendu

Notowania spółki podlegają korekcie w ciągu ostatnich kilku sesji. Wcześniej na wykresie dziennym doszło do silnego wzrostu notowań na początku lipca, który przełamał linie trendu spadkowego trwającą od niemal od samego początku roku. Na razie nie udało się jednak zmienić tej tendencji, jak widać na wykresie cena zatrzymała się na poziomie ostatniego wierzchołka trendu spadkowego czyli w rejonie 97,5 zł. Jest to warunek konieczny aby wybić ten wierzchołek, wtedy układ dołków i szczytów zacznie być charakterystyczny dla trendu wzrostowego. Na razie mamy więc umiarkowanie pozytywną sytuację. Kurs nadal porusza się jednak bokiem właśnie między okolicami 87 a 97 zł. Wybicie górą jest preferowanym rozwiązaniem z uwagi na szerszą technikę widoczną na wykresie tygodniowym, gdzie ostatnie odbicie ma miejsce dokładnie przy kilkuletniej linii trendu wzrostowego.

pkn orlen 11.07.2019
Kurs akcji PKN Orlen 11.07.2019, źródło: xStation 5

Orlen z nowym biopaliwem

Podczas wczorajszej sesji spółka poinformowała o rozpoczęciu postępowania na zakup 2000 wagonów służących do przewozu produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Oferty mogą być składane do 29 lipca. Kilka dni wcześniej spółka poinformowała o odkryciu przez jedną ze spółek zależnych biopaliwa drugiej generacji produkowanego z biomasy odpadowej zrębków drzewnych. Zdaniem ekspertów ma ono lepszy skład chemiczny niż używane obecnie biopaliwa i jest znacznie bardziej bezpieczne dla silników. Minusem nowego rozwiązania ma być jednak wyższa cena surowca podstawowego, która zdecydowanie przekracza cenę rafinowanego oleju roślinnego jakości żywieniowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here