Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 2,14%. Akcje drożały o 2,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 97,54 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,07% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 97,34 zł. Była sesja, która może zakończyć krótkotrwałą korektę. W sumie od połowy maja kurs rośnie już o niemal 15% odrabiając część strat z początku bieżącego roku.


Akcje PKN Orlen przed szansą na zmianę trendu. Czekamy na wybicie 97 zł

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać że od połowy maja został wyhamowany tegoroczny trend spadkowy. W tym czasie cena porusza się bokiem między wsparciem okolic 87 zł, a oporem okolic 97 zł. Dopiero wybiciem z tego zakresu powinno zakończyć tegoroczny trend spadkowy. Pozytywnym sygnałem jest wcześniejsze wybicie dobrze respektowanej linii trendu spadkowego. Pozytywnie wygląda także wykres w szerszej skali tygodniowej, gdzie obecne odbicie rozpoczęło się od testu kilkuletniej linii trendu wzrostowego. Wydaje się zatem, że czekamy na przełamanie poziomu 97 zł i dalsze wzrosty odrabiające straty z początku roku.

pkn orlen 15.07.2019
Kurs akcji PKN Orlen 15.07.2019, źródło: xStation 5

Współpraca z KOWR w ramach projektu „Razem napędzamy polskie rolnictwo”

W miniony piątek spółka poinformowała, że jeszcze w 2019 roku firma Orlen Paliwa dostarczy spółką zależnym należącym do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa około 160 mln litrów oleju napędowego. Wynika to z podpisanej w piątek umowy. Zdaniem spółki, w 2020 roku wolumen dostaw może się nawet podwoić. Jest to realizacja rządowego projektu o nazwie „Razem napędzamy polskie rolnictwo”. Wartość umowy nie została ujawniona. Minister Ardanowski, który nadzoruje projekt, dodał że współpraca z Orlenem może trwać dalej i obecnie prowadzone są już negocjacje na temat zaopatrywania spółek w sól paszową, tabletki solne do uzdatniania wody oraz oleje i środki smarne czy też nawozy azotowe.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here