Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas poniedziałkowej sesji o około 3,62%. Akcje drożały o 3,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 94,74 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj o 0,62% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 94,50 zł. Była to druga tak mocna sesja z rzędu, potwierdzająca mocne odbicie od lokalnego wsparcia. W sumie od końca lipca spółka traci ponad 15%.


Akcje PKN Orlen z mocnym odbiciem od lokalnego wsparcia

Spółka odnotowała wczoraj drugą z rzędu bardzo udaną sesję. Na wykresie mamy wyraźnie widoczne odbicie od lokalnego wsparcia w rejonie 86 zł. Spoglądając na szerszy układ techniczny na wykresie tygodniowym, widać że mamy strukturę coraz wyżej pojawiających się dołków. Obecne odbicie podtrzymuje ten pozytywny obraz i wydaje się, że spadkach trwających od początku roku, kurs powinien dokonać przynajmniej ruchu w kierunku tegorocznej linii trendu, a więc do okolic 100 zł czyli także w rejon poprzedniego wierzchołka. Dopiero wybicie tak czytelnych elementów mogłoby doprowadzić do trwalszej poprawy sytuacji. Wydaje się jednak, że duża część inwestorów czeka na pierwsze informacje w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem. To te informacje mogą wywołać bardziej znaczące ruchy ceny na wykresie.

pkn orlen 11.09.2019
Akcje PKN Orlen 11.09.2019 – źródło: xStation5

Spółka szuka sposobów na wyższe marże

Podczas wtorkowej sesji spółka przekazała informacje o tym, że analizuje możliwości efektywniejszego wykorzystania surowców, aby uzyskiwać więcej produktów o wyższej marży. W tym celu spółka rozważa m.in. zastosowanie technologii MaxEne od firmy Honeywell UOP. Obecnie PKN Orlen zakupił już licencję na wdrożenie tego rozwiązania w zakładzie w Płocku. Wdrożone rozwiązanie pozwoli – przy niskim zużyciu energii – na bardziej efektywne wykorzystanie frakcji benzynowych, kierując je na odpowiednie instalacje.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here