Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,09%. Akcje drożały o 1,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 94,82 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 94,60 zł. Była to sesja, która może zwiastować powrót do wzrostów po okresie korekty. W sumie wrześniowe odbicie notowań przynosi już ponad 10% wzrostu ceny.


Akcje PKN Orlen powoli drożeją

Spółka notuje udany wrzesień, w którym doszło do odbicia od lokalnego wsparcia i cały ruch przekracza już 10%. Na wykresie tygodniowym ruch w górę wygląda dość dynamicznie, mimo niedawnego wyhamowanie zwyżki. Jest to kolejne w ostatnim czasie odbicie od lokalnego wsparcia w rejonie 86 zł. Patrząc na szerszy układ techniczny, widać że mamy do czynienia z coraz wyżej położonymi dołkami. Aktualne odbicie podtrzymuje ten pozytywny obraz i wydaje się, że po spadkach trwających od początku roku, kurs powinien dokonać przynajmniej ruchu w kierunku tegorocznej linii trendu, a więc do okolic 100 zł czyli także w rejon poprzedniego wierzchołka. Dopiero wybicie tak czytelnych elementów mogłoby doprowadzić do trwalszej poprawy sytuacji. Sporo jednak może zależeć od nastrojów na szerokim rynku, a te nie są najlepsza dla warszawskiego parkietu, po za tym inwestorzy mogą oczekiwać na pierwsze istotne informacje w sprawie przejęcia Lotosu.

pkn orlen 20.09.2019
Akcje PKN Orlen 20.09.2019

PKN Orlen i Robert Kubica kończą współpracę z Williamsem

Wczoraj spółka poinformowała, że wraz z Robertem Kubicą zakończą współpracę z zespołem Rokit Williams Racing występującym w wyścigach formuły 1. Jednym z powodów zakończenia współpracy jest fatalna forma zespołu, który zajmuje ostatnie miejsce wśród konstruktorów, a bolidy zespołu zdecydowanie odstają od reszty stawki. Spółka potwierdziła jednak, że chciałaby pozostać w tej dyscyplinie na dłużej i już podjęła rozmowy z innymi zespołami, gdyż zyski marketingowe są na tyle poważne, że zdaniem firmy, warto pozostać wśród sponsorów tak prestiżowego sportu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here