Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,09%. Akcje drożały o 1,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 94,82 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 94,60 zł. Była to sesja, która może zwiastować powrót do wzrostów po okresie korekty. W sumie wrześniowe odbicie notowań przynosi już ponad 10% wzrostu ceny.


Akcje PKN Orlen powoli drożeją

Spółka notuje udany wrzesień, w którym doszło do odbicia od lokalnego wsparcia i cały ruch przekracza już 10%. Na wykresie tygodniowym ruch w górę wygląda dość dynamicznie, mimo niedawnego wyhamowanie zwyżki. Jest to kolejne w ostatnim czasie odbicie od lokalnego wsparcia w rejonie 86 zł. Patrząc na szerszy układ techniczny, widać że mamy do czynienia z coraz wyżej położonymi dołkami. Aktualne odbicie podtrzymuje ten pozytywny obraz i wydaje się, że po spadkach trwających od początku roku, kurs powinien dokonać przynajmniej ruchu w kierunku tegorocznej linii trendu, a więc do okolic 100 zł czyli także w rejon poprzedniego wierzchołka. Dopiero wybicie tak czytelnych elementów mogłoby doprowadzić do trwalszej poprawy sytuacji. Sporo jednak może zależeć od nastrojów na szerokim rynku, a te nie są najlepsza dla warszawskiego parkietu, po za tym inwestorzy mogą oczekiwać na pierwsze istotne informacje w sprawie przejęcia Lotosu.

pkn orlen 20.09.2019
Akcje PKN Orlen 20.09.2019

PKN Orlen i Robert Kubica kończą współpracę z Williamsem

Wczoraj spółka poinformowała, że wraz z Robertem Kubicą zakończą współpracę z zespołem Rokit Williams Racing występującym w wyścigach formuły 1. Jednym z powodów zakończenia współpracy jest fatalna forma zespołu, który zajmuje ostatnie miejsce wśród konstruktorów, a bolidy zespołu zdecydowanie odstają od reszty stawki. Spółka potwierdziła jednak, że chciałaby pozostać w tej dyscyplinie na dłużej i już podjęła rozmowy z innymi zespołami, gdyż zyski marketingowe są na tyle poważne, że zdaniem firmy, warto pozostać wśród sponsorów tak prestiżowego sportu.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here