Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas poniedziałkowej sesji o około 1,69%. Akcje taniały o 1,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 91,50 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,01% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 92,82 zł. Była to pierwsza słabsza sesja po dwóch bardzo mocnych z rzędu. W sumie od końca lipca spółka traci ponad 15%.


Akcje PKN Orlen z dynamicznym odbiciem

Spółka odnotowała wczoraj wyhamowanie ostatniej fali wzrostowej. Na wykresie w skali tygodniowej, nadal jednak ruch w górę wygląda dość dynamicznie. Jest to kolejne w ostatnim czasie odbicie od lokalnego wsparcia w rejonie 86 zł. Patrząc na szerszy układ techniczny na wykresie tygodniowym, widać że mamy układ coraz wyżej położonych dołków. Dopóki ta struktura nie ulegnie zmianie, w długim terminie sytuacja techniczna pozostaje pozytywna. Obecne odbicie podtrzymuje ten pozytywny obraz i wydaje się, że spadkach trwających od początku roku, kurs powinien dokonać przynajmniej ruchu w kierunku tegorocznej linii trendu, a więc do okolic 100 zł czyli także w rejon poprzedniego wierzchołka. Dopiero wybicie tak czytelnych elementów mogłoby doprowadzić do trwalszej poprawy sytuacji. Wydaje się jednak, że duża część inwestorów czeka na pierwsze informacje w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem. To te informacje mogą wywołać bardziej znaczące ruchy ceny na wykresie.

pkn orlen 13.09.2019
Akcje PKN Orlen 13.09.2019 – źródło: xStation5

Orlen inwestuje na Słowacji

Wczoraj spółka poinformowała, że jej sieć detaliczna powiększy się o 7 nowych stacji na terenie Słowacji. Ma to być kolejny krok do poszerzenia działalności biznesowej na słowackim rynku, gdzie koncern należy do znaczących hurtowych dostawców paliw. Na dzień dzisiejszy, na Słowację trafia już ponad 30 produktów rafineryjnych i petrochemicznych pochodzących z Grupy Orlen. Dodano, że spółka planuje w ciągu najbliższych lat osiągnięcie pozycji jednego z kluczowych operatorów stacji paliw w tym kraju.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here