Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,03%. Akcje drożały o 1zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 95,52 zł. Jest to dość słaby wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 96,34 zł. Była to sesja z próbą wybicia czytelnego oporu, która nie do końcu się powiodła. W sumie od początku roku przecena sięgała około 25%, obecnie nadszedł więc czas odrabiania tych strat.


Akcje PKN Orlen z próbą wybicia. Czas na nowy trend wzrostowy?

Spoglądając na notowania spółki na wykresie dziennym, widać że w ostatnim czasie doszło do naruszenia i wybicia poziomu 97 zł. Jest to poziom współtworzący krótki okres układu bocznego. Wcześniej doszło do wybicia tegorocznej linii trendu spadkowego. Wybicie oporu potwierdzałoby pojawienie się pozytywnego układu coraz wyżej położonych dołków i szczytów. Na razie jednak musimy zaczekać, gdyż wczorajsza próba wybicia nie zakończyła się sukcesem kupujących. Jeżeli spojrzymy szerzej na układ tygodniowy, widać że zwyżka rozpoczęła się dokładnie przy kilkuletniej linii trendu wzrostowego. Wydaje się więc, że obecnie powinniśmy zacząć odrabiać tegoroczne straty. Pierwszym celem strony popytowej powinny być okolice 104 zł czyli seria wierzchołków z marca oraz kwietnia bieżącego roku.

pkn orlen 16.07.2019
Kurs akcji PKN Orlen 16.07.2019, źródło: xStation 5

Orlen z nową, mocniejszą rekomendacją

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzała rekomendacja z 10 lipca, w której analitycy DM BDM podnieśli cenę docelową spółki do 98 zł. Wcześniejsza wycena wynosiła 94,90 zł. Podtrzymane zostało zalecenie akumulacji akcji. W raporcie analitycy stwierdzili, że ostatnia poprawa otoczenia makroekonomicznego, powinna stanowić czynnik wspierającej kurs w najbliższym czasie. Analitycy uważają, że ostatnie tygodnie dają przesłanki do podniesienia oczekiwań wynikowych na drugi oraz trzeci kwartał bieżącego roku, co powinno zostać docenione przez inwestorów, napędzając wzrost cen akcji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here