Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,85%. Akcje drożały o 0,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 106,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,73% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dobrych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 106,50 zł. Była to kolejna dobra sesja po większej korekcie. W sumie trwający od początku września trend wzrostowy przynosi już niemal 26% wzrost ceny.


Akcje PKN Orlen z odbiciem po korekcie

Ubiegły tydzień przyniósł niemałe zaskoczenie na akcjach spółki, które dotąd przyzwyczaiły inwestorów do ciągłego wzrostu. Zaskoczenie pojawiło się na otwarciu sesji z minionego czwartku, kiedy spółka publikowała wyniki za trzeci kwartał. Te były niższe niż się spodziewano, stąd doszło do niskiego otwarcia. W kolejnych godzinach odrabiano straty, ostateczny wydźwięk sesji rodził jednak obawy o dalsze spadki i pogłębienie korekty. Tym bardziej, że w piątek kurs także zachowywał się dość słabo. Dopiero pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła znaczące odbicie, które daje nadzieję, że poziom poprzedniego szczytu zatrzymał korektę. Obecnie popyt powinien powalczyć o wybicie dotychczasowego maksimum trendu. Jeżeli sztuka ta się powiedzie, wydaje się, że nastąpi atak na maksima z przełomu roku w rejonie 114 zł.

pkn orlen 30.10.2019
Akcje PKN Orlen 30.10.2019

Modernizacja stacji paliw na Litwie

Podczas ostatnich sesji spółka przekazała informacje dotyczące działalności na rynku litewskim. Spółka zależna Orlen Lietuva planuje kompleksowo zmodernizować wszystkie 25 stacji paliw Orlen działające na Litwie do końca 2020 roku. Modernizacja dotyczy przede wszystkim oferowania klientom innowacyjnych rozwiązań, takich jakie są dostępne na stacjach Orlen w innych krajach. W komunikacie dodano także, że największa firma na Litwie odpowiedzialna za rynek detaliczny zmieni nazwę na Orlen Baltics Retail, tak aby nie było wątpliwości, że firma ta należy do Grupy Orlen.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here