Akcje polskiego koncernu paliwowo-energetycznego PKN Orlen spadają, znajdując się na poziomie z przełomu lipca i sierpnia bieżącego roku. Oznacza to przecenę o ponad 12 procent od najwyższego punktu z połowy września. Co dalej?


Aktualna cena 93,10 stanowi dwumiesięczne minimum cenowe, odwiedzając poziomu z lipca i sierpnia tego roku. 12-procentowy spadek zdaje się nabierać na sile, a obrót na wolumenie spółki na kilka dni przed spadkiem wskazywał na możliwość wystąpienia większego ruchu na spółce.

PKN Orlen – najbliższe wsparcie nieopodal

Aktualnie na spółce najbliższe wsparcie cenowe rysuje się na poziomie 91 – 90 zł za akcję i wynika z klasycznego testu jakie miało miejsce w połowie czerwca (szczyt) oraz września (test wsparcia). Na chwilę obecną strefa wsparcia w przedziale jednego złotego jest istotna dla spółki z perspektywy utrzymania ostatniego impulsu wzrostowego z lipca, który pozwolił wykresowi dotrzeć aż do ceny 106,30 zł za akcję ustanawiając wzrost na poziomie prawie 18 procent. Cena znajdowała się zatem blisko ostatnich cen docelowych wydanych w rekomendacji przez DM BOŚ.

Wykres PKN ORLEN 08.10.2018
PKN ORLEN D1 08.10.2018

Jeśli jednak strefa wsparcia nie okaże się na tyle silna, aby wybronić spółkę przed dalszymi spadkami, wówczas dopiero kolejną istotną strefą jest bardzo długo utrzymywany poziom cenowy 82,71 – 81,00. Jak widać poziom ten utrzymywany by przez relatywnie długi okres nim finalnie wykres wykonał impuls do wrześniowych poziomów.

Warto również zauważyć, że owy najwyższy punkt 106 zł za akcję był idealnym testem linii poprzedniego wsparcia z okresu przełomu końcówki roku 2017 oraz początku obecnego. Test poziomu potwierdził istotę poziomu jako cenę oporową dla spółki. Obecny dość silny impuls spadkowy powoduje, że dzisiejsze notowania cen akcji spółki znajdują się na 3,43-procentowej stracie. Ostatni tego typu spadek dzienny miał miejsce 14 września, kiedy to wykres rozpoczął reakcję na strefę oporową.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCADCHF wróci do średniej?
Następny artykułZhakowane konta na Facebooku kupisz za kryptowaluty
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here