Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,53%. Akcje taniały o 1,65 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 105,30 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,75% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 105,85 zł. Była to druga słabsza sesja z rzędu. W sumie trwający od początku września trend wzrostowy przynosi już niemal 27% wzrost ceny.


Akcje PKN Orlen w kolejnej korekcie

Początek nowego miesiąca przynosi łagodną korektę notowań spółki, która dotąd silnie zyskiwała i była jednym z liderów głównych indeksów na warszawskim parkiecie. Spadki zachodzą jednak przy malejących obrotach, dlatego można przypuszczać, że jest to tylko chwilowe i cena będzie kontynuowała dotychczasowy trend wzrostowy. Spoglądając na wykres widzimy, że najbliższe wsparcie mamy w rejonie 103 zł. Głównym celem obecnie powinien nadal być szczyt z przełomu roku w rejonie 114 zł. Pozytywny sentyment do spółki widać choćby po reakcja na opublikowane niedawno wyniki. Te były poniżej oczekiwań i cena zaczęła spadać, bardzo szybko jednak znaleźli się kupujący i korekta zakończyła się w błyskawiczny sposób. Możliwe, że obecny ruch korekcyjny także zakończy się po zaledwie kilku sesjach.

pkn orlen 8.11.2019
Akcje PKN Orlen 8.11.2019

Orlen to już nie tylko paliwa

Podczas wczorajszej sesji spółka przekazała informacje dotyczące marży modelowej. Modelowa marża downstream wyniosła 12,7 USD/b w październiku 12,6 USD/b miesiąc wcześniej i 11,2 USD/b w październiku 2018 roku. Mamy więc wyraźną poprawę. Modelowa marża rafineryjna z dyferencjałem Ural/Brent wyniosła 7,9 USD/b w październiku w porównaniu do 5,1 USD/b przed rokiem. W ostatnich dniach spółka pochwaliła się także sprzedażą produktów innych niż paliwa. Dane mogą robić wrażenie, gdyż na stacjach Orlenu w ubiegłym roku sprzedano aż 48 mln parówek oraz około 12,5 mln litrów kawy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here