Naga MarketsAż o 6% wzrosła cena akcji PKN Orlen po podaniu informacji, że złożono wniosek do Komisji Europejskiej o zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos. Czy taki wzrost nie jest przesadzony? Zazwyczaj spółka przejmująca w trakcie procesu tanieje, ze względu na konieczność wydania znacznej sumy środków. Co spowodowało, że inwestorzy masowo rzucili się na akcje koncernu?

Akcje PKN Orlen i Lotosu silnie w górę w drugiej połowie tygodnia

PKN Orlen zyskuje od środy ponad 7%, Lotos natomiast 9%, testując najwyższe poziomy od pierwszej połowy marca. W tym samym czasie indeks WIG-Paliwa zrzeszający spółki paliwowe notowane przy Książęcej znajduje się na dwumiesięcznych maksimach. Wartość indeksu jednak nadal utrzymuje się w relatywnie wąskiej konsolidacji, której dolne ograniczenie było wielokrotnie testowane na przestrzeni czerwca i lipca:

WIG-Paliwa testuje najwyższe poziomy od początku maja
WIG-Paliwa testuje najwyższe poziomy od początku maja

Za oceanem SP500 notuje historyczne szczyty, co jest o tyle ciekawe, że dziś inwestorzy w USA mają wolne ze względu Dzień Niepodległości. Czy można spodziewać się dalszych wzrostów już od jutrzejszej sesji? Jak to wpłynie na polski parkiet, polskiego złotego i sentymenty na rynku? Więcej na ten temat w poniższym materiale.

Co dalej z branżą energetyczną, która po silnych wzrostach, aktualnie tworzy korektę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here