Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,65%. Akcje drożały o 0,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 109,05 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,37% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 109,05 zł. Była to kolejna dobra sesja po większej korekcie. W sumie trwający od początku września trend wzrostowy przynosi już niemal 26% wzrost ceny.


Akcje PKN Orlen w kierunku tegorocznego szczytu

Ostatnie dni przyniosły próbę zakończenia niewielkiej korekty z końca października jaka pojawiła się po ogłoszeniu wstępnych wyników, który były niższe niż oczekiwania analityków. Szybkie jej zakończenie i reakcja popytu, pokazuje jaki sentyment panuje na akcjach spółki. Zdecydowanie, nadal to kupujący są górą. Obecnie kurs wybija poziom poprzedniego maksimum, co powinno oznaczać, że kurs będzie kierował się na poziom szczytów z przełomu roku, a więc w okolice 114 zł. W całym trendzie mamy dobre, stabilne obroty i dość płytkie ruchy korekcyjne. Wydaje się, że tak powinno pozostać i niebawem zobaczymy, przynajmniej wyrównanie tegorocznego maksimum.

pkn orlen 6.11.2019
Akcje PKN Orlen 6.11.2019

Unimot z zamiarem przejęcia części stacji paliw

Ostatnie dni przyniosły informacje dotyczące ewentualnego przejęcia stacji paliwowych po tym, gdyby Komisja Europejska wyraziła zgodę na fuzję Orlenu z Lotosem. Prawdopodobnie warunkiem wydania takiej decyzji będzie sprzedaż części stacji. Stowarzyszenie Avia International wyraziło chęć ich przejęcia. W Polsce stowarzyszenie działa przez spółkę Unimot, która także notuje coraz lepsze wyniki i wycenę giełdową. Stowarzyszenie ma doświadczenie w takich sprawach, wcześniej przejęto 155 stacji w Niemczech za sprawą zawiązania konsorcjum wspierających się firm. Komisja Europejska ma czas do 22 stycznia 2020 roku na wydanie decyzji w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem. Termin ten może jednak zostać wydłużony.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here