Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,14%. Akcje taniały o 1,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 88,32 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek 0,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, na tle ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 88,56 zł. Była to kolejna słaba sesja z rzędu, wskazująca na korektę trwającego od połowy maja odbicia. W sumie od początku roku spółka traci już ponad 25%.


Akcje PKN Orlen przy linii trendu, czas na odbicie?

Spoglądając na wykres tygodniowy otrzymujemy dość ciekawy obraz techniczny, który może zwiastować pewne rozstrzygnięcia już w najbliższej przyszłości. Biorąc pod uwagę ostatni komunikat amerykańskiego FED i reakcji rynków akcyjnych, moglibyśmy spodziewać się poprawy nastrojów na warszawskim parkiecie. Dodatkowym czynnikiem może być program PPK. Biorąc to wszystko na tle trwającej od początku roku wyprzedaży, wydaje się, że szanse na odbicie rosną. Tym bardziej, że układ techniczny na wykresie tygodniowym, wskazuje na test linii trendu. Jak widać, każdy kolejny dołek od dłuższego czasu pojawia się coraz wyżej. Być może więc, lokalne wsparcie w rejonie 87 zł w końcu doprowadzi do zainicjowania mocniejszego odbicia.

pkn orlen 24.06.2019
Kurs akcji PKN Orlen 24.06.2019, źródło: xStation 5

Najnowsza rekomendacja zaleca akumulację akcji

W ubiegły piątek szeroka publika ujrzała najnowszą rekomendację dla spółki, wydaną przez DM BDM. Raport datowany jest na 17 czerwca i zawiera podniesienie zalecenia do poziomu „akumuluj”, jednocześnie obniżona została cena docelowa do poziomu 94,90 zł. Wcześniej spółkę wyceniano na 103 zł. W dokumencie podkreślono, że zaawansowania spadku kursu na przestrzeni ostatnich miesięcy, co może sugerować zbliżające się odbicie. Analitycy uważają, że wiele negatywnych czynników może być już zdyskontowana przez rynek.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here