Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,38%. Akcje drożały o 0,38 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 99,76 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj o 0,28% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 99,18 zł. Była to sesja uspokojenia, po wcześniejszym wybiciu poziomu 100 zł. W sumie od połowy maja spółka zyskuje około 20%.


Akcje PKN Orlen z powolnymi wzrostami. Celem 104 zł?

Kurs spółki rośnie nieprzerwanie od połowy maja. Trwający obecnie trend wzrostowy niedawno wybił poziom lokalnego oporu w rejonie 97 zł. Silna zwyżka podczas sesji z minionego piątku to efekt publikacji szacunkowych wyników, które wypadły lepiej od oczekiwań analityków. Ostatnie dni przebiegają w spokojnym tempie. Na wykresie dziennym mamy wybitą linie trendu spadkowego oraz pokonany opór, który współtworzył zakres konsolidacji. Wydaje się, że zgodnie z szerszym wieloletnim trendem wzrostowym, cena powinna nadal rosnąć, tym bardziej, że opublikowane wyniki pozytywnie zaskoczyły rynek. Wydaje się, że cena powinna obecnie kierować się w stronę szczytów z marca oraz kwietnia bieżącego roku czyli do poziomu okolic 104 zł.

pkn orlen 24.07.2019

Orlen z dużym udziałem wśród krajowych stacji paliw

Wczoraj Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego opublikowała raport analityczny dotyczący sytuacji polskich stacji paliwowych. Wynika z niego, że w naszym kraju działa już niemal 8 tysięcy stacji paliw. Około 25% z nich należy do PKN Orlen. Zmniejsza się dynamika powstawania kolejnych obiektów, przez ostatnie półtora roku powstało około 1100 nowych stacji paliw. Biorąc pod uwagę długość dróg publicznych, średnio co 54 km znajdziemy stację benzynową w Polsce. Jeżeli chodzi o stacje działające przy autostradach, mamy ich już 82. Niemal połowa z nich należy do Orlenu, który posiada 35 takich obiektów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here