Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,84%. Akcje taniały o 0,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 93,98 zł. Jest to dobry wynik na tle spadającego wczoraj o 0,47% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych od ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 94,50 zł. Była to trzecia spadkowa sesja z rzędu, wskazująca na korektę trwającego od połowy maja odbicia. W sumie, cała zwyżka sięga już poziomu 13%.


Akcje PKN Orlen odbijają od 3,5 letniej linii trendu

Spoglądając na wykres tygodniowy widać, że doskonale respektowana jest linia trendu mająca swój początek w 2016 roku. Od tego czasu mieliśmy już kilka dokładnych odbić od niej, w tym często w okolicach półrocza. Wydaje się, że teraz rysuje się podobny scenariusz. Cena mocno odbiła i tak samo jak przy wcześniejszych odbiciach, świece przy linii trendu mają większy zasięg niż spadkowe, które doprowadziły kurs do linii. Pod koniec maja pojawiły się także nieco wyższe obroty. Na razie kurs testuje okolice poprzedniego dołka, wydaje się, że wybicie może być czytelnym sygnałem do dalszej zwyżki notowań.

pkn orlen 6.06.2019

Umowa z PFRON, ugoda z Polwaxem

W ostatnich dniach spółka informowała o podpisaniu umowy partnerskiej z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki umowie, osoby niepełnosprawne będą miały większe szanse na znalezienie zatrudnienia w grupie kapitałowej PLN Orlen. Umowa wpisuje się w społeczną odpowiedzialność biznesu i buduje pozytywny wizerunek spółki. Ponadto, wszystko wskazuje na to, że szykowane jest porozumienie z firmą Polwax w sprawie budowanej przez Orlen instalacji do produkcji parafiny. Dotąd Polwax zalegał z płatnościami, a sprawa miała już swój finał w sądzie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here