Naga Markets webinar


Logo PKN OrlenW tracie poniedziałkowej sesji, akcji PKN Orlen (GPW: PKN) notują osunięcie o niemal 2% i spadają poniżej pułapu 100 złotych, testując najniższe poziomy od połowy listopada zeszłego roku. W efekcie spółka wybija istotne, techniczne wsparcie, co może wpłynąć na pogłębienie korekty spadkowej.


Więcej ropy spłynie z Angoli

Spółka w poniedziałek informowała o chęci sprowadzenia kolejnych 130 tys. Ton ropy naftowej z Angoli, po pozytywnym przerobie surowce importowanego w lutym bieżącego roku: – Zgodnie z zapowiedziami umacniamy pozycję w regionie Afryki i ponownie kupujemy surowiec od drugiego pod względem ilości wydobycia kraju na tym kontynencie. Podejmowane działania zmierzające do dywersyfikacji są odpowiedzią na zwiększony popyt na gotowe produkty naftowe na rynku polskim, w tym na diesla. Aby zwiększyć uzyski w tym zakresie musimy przerabiać więcej ropy o innych właściwościach niż rosyjska REBCO. W ten sposób realnie przyczyniamy się do wzrostu bezpieczeństwa energetycznego Polski – podkreślił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Akcje PKN Orlen w dół czwartą sesję z rzędu, poniżej 100 zł

Notowania giganta paliwowego 25 marca tracą 1,8% i osuwają się wyraźnie pod pułap 100 złotych za akcję. Ostatni raz PKN Orlen był tak tani w połowie listopada ub.r. kiedy znajdował się w połowie rajdu po noworczne szczyty w okolicach 114 złotych.

Kurs PKN Orlen (PKN) na wykresie dziennym. xStation 5
Kurs PKN Orlen (PKN) na wykresie dziennym. xStation 5

Jeżeli notowania wybiją dodatkowo układ formacji klina, wtedy dynamika deprecjacji może przyspieszyć, a pierwsze istotniejsze poziomy wsparcia rysowane są w okolicach 92,30 zł za akcję, gdzie przebiegają maksima z marca ub.r. oraz krótkoterminowe wsparcie z listopada.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here