Naga Markets


Logo PKN OrlenW tracie poniedziałkowej sesji, akcji PKN Orlen (GPW: PKN) notują osunięcie o niemal 2% i spadają poniżej pułapu 100 złotych, testując najniższe poziomy od połowy listopada zeszłego roku. W efekcie spółka wybija istotne, techniczne wsparcie, co może wpłynąć na pogłębienie korekty spadkowej.


Więcej ropy spłynie z Angoli

Spółka w poniedziałek informowała o chęci sprowadzenia kolejnych 130 tys. Ton ropy naftowej z Angoli, po pozytywnym przerobie surowce importowanego w lutym bieżącego roku: – Zgodnie z zapowiedziami umacniamy pozycję w regionie Afryki i ponownie kupujemy surowiec od drugiego pod względem ilości wydobycia kraju na tym kontynencie. Podejmowane działania zmierzające do dywersyfikacji są odpowiedzią na zwiększony popyt na gotowe produkty naftowe na rynku polskim, w tym na diesla. Aby zwiększyć uzyski w tym zakresie musimy przerabiać więcej ropy o innych właściwościach niż rosyjska REBCO. W ten sposób realnie przyczyniamy się do wzrostu bezpieczeństwa energetycznego Polski – podkreślił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Akcje PKN Orlen w dół czwartą sesję z rzędu, poniżej 100 zł

Notowania giganta paliwowego 25 marca tracą 1,8% i osuwają się wyraźnie pod pułap 100 złotych za akcję. Ostatni raz PKN Orlen był tak tani w połowie listopada ub.r. kiedy znajdował się w połowie rajdu po noworczne szczyty w okolicach 114 złotych.

Kurs PKN Orlen (PKN) na wykresie dziennym. xStation 5
Kurs PKN Orlen (PKN) na wykresie dziennym. xStation 5

Jeżeli notowania wybiją dodatkowo układ formacji klina, wtedy dynamika deprecjacji może przyspieszyć, a pierwsze istotniejsze poziomy wsparcia rysowane są w okolicach 92,30 zł za akcję, gdzie przebiegają maksima z marca ub.r. oraz krótkoterminowe wsparcie z listopada.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here