Logo PKN OrlenW trakcie wtorkowej sesji na GPW, akcje PKN Orlen traciły 0,30%, kontynuując spadki z minionego tygodnia i osuwały się poniżej poziomu 101,50 zł, wyznaczając tym samym nowe tegoroczne minima i testując poziomy obserwowane ostatni raz dwa miesiące temu. PKN jest jednocześnie jedną z najaktywniejszych spółek polskiego parkietu 19 lutego z ponad 40 milionami złotych obrotu.


Analiza techniczna – akcje PKN Orlen

Od strony wykresu technicznego można przyjąć, że notowania cały czas znajdują się wewnątrz zakresu ruchu bocznego, rozpoczętego pod koniec listopada. Jego górne ograniczenie wyznaczają maksima z przełomu roku w okolicach 114 zł, dolne natomiast testowane między innymi we wtorek dołki. Strefę wsparcia (zaznaczoną na żółto) dodatkowo wspiera średnia ruchoma z 200 ostatnich sesji oraz 38,2% zniesienia Fibonacciego (mierzenie trendu wzrostowego z drugiej połowy 2018 roku).

Wybicie obszaru może być więc dosyć trudne (w efekcie czego obecne poziomy mogą być interesującym poziomem zakupowym), gdyby jednak do niego doszło, przed notowaniami spory potencjał spadkowy. Naturalnym wsparciem wydaje się wtedy strefa 90 złotych (maksima z czerwca) i dołki z sierpnia, a następnie zeszłoroczne minima tuż nad 80 złotymi.

akcje PKN Orlen 19 lutego 2019
Akcje PKN Orlen tracą we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Dopóki jednak nie dojdzie do wyraźnego wybicia obecnego wsparcia i zamknięcia poniżej, notowania nadal powinny przesuwać się w ruchu bocznym, w relatywnie szerokiej konsolidacji.

Tegoroczne spadki odpowiedzią na zatrzymania kierownictwa PKN Orlen przez prokuraturę?

12 lutego na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zatrzymano trzech przedstawicieli kierownictwa PKN Orlen, w tym byłego prezesa rządu, Jacka K. – zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych. – informował komunikat prasowy.

Od tego wydarzenia akcje PKN Orlen osuwały się już o 5% i wybicie strefy technicznej może znacznie przyspieszyć dalszą deprecjację.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here