Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,02%. Akcje taniały o 1,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 100,55 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,53% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 101,95 zł. Była to pierwsza sesja korekcyjna, po odnotowaniu nowego maksimum. W sumie wrześniowe odbicie notowań przynosi już niemal 20% wzrostu ceny.


Akcje PKN Orlen nadal w trendzie wzrostowym

Notowania spółki nieznacznie traciły w trakcie czwartkowej sesji jednak przy niskich obrotach. Wydaje się, że raczej można zakwalifikować sesje jako korekcyjną. Od początku września trwa rajd wzrostowy, który doprowadził już do wybicia tegorocznej linii trendu spadkowego oraz czytelnego oporu w okolicach 100 zł. Niedawno też pojawiła się najnowsza rekomendacja DM BOŚ wyceniająca spółką na poziomie 131 zł czyli znacznie powyżej ceny rynkowej. Patrząc na zachowanie spółki w ostatnich tygodniach, widać dużą siłę relatywną na tle szerokiego rynku. Ani wyrok TSUE, ani słabość naszego parkietu, ani zamieszanie na rynkach ropy naftowej, nie wpływało negatywie na notowania. Wydaje się zatem, że kurs może nadal wzrastać, a kolejnym celem są okolice 106 zł czyli szczyt z końca lutego.

pkn orlen 11.10.2019
Akcje PKN Orlen 11.10.2019

3 lata na rebrading zagranicznych stacji

W ostatnich dniach spółka poinformowała, że podjęła decyzję o rebrandingu swoich zagranicznych stacji benzynowych. Cały proces ma potrwać nawet 3 lata. Po tym okresie wszystkie stacje działające na terenie Niemiec, Czech i Słowacji będą działały pod polską marką PKN Orlen. Jeszcze w trwającym miesiącu rozpocznie się kampania wizerunkowa łącząca markę Orlen z markami zagranicznych stacji benzynowych. Dotąd niemieckie stacje noszą nazwę Star, a czeskie i słowackie funkcjonują pod markę Benzina. Rebranding wpisuje się w działania prowadzące do wzrostu rozpoznawalności firmy Orlen, podobnie jak wcześniejsze wejście w sponsoring Formuły 1.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here