Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,14%. Akcje drożały o 0,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 108,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dobrych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 108 zł. Była to kolejna sesja z nowym maksimum. W sumie trwający od początku września trend wzrostowy przynosi już niemal 25% wzrost ceny.


Akcje PKN Orlen najsilniejsze z WIG20

Spółka jest jednym z silniejszych walorów warszawskiego parkietu od niemal dwóch miesięcy. Wrzesień i październik przynoszą już około 25% wzrost notowań. W tym okresie kurs przełamał tegoroczną linię trendu spadowego i kolejne istotne poziomy oporu. Obecnie naruszony jest poziom okoli 107 zł czyli wierzchołki z lutego. Warto podkreślić, że w ciągu dwóch miesięcy praktycznie nie mieliśmy głębszej korekty. Jeżeli kurs nadal będzie tak mocy, to kolejnym celem popytu jest już tylko szczyt z samego początku roku w rejonie 114 zł. Niedawno pojawiła się rekomendacja DM BOŚ wyceniająca spółką na poziomie 131 zł czyli znacznie powyżej tegorocznych maksimów. Jak dotąd spółka wykazuje się zdecydowanie siłą relatywną na tle szerokiego rynku, co daje szanse na kontynuowanie wzrostów, nadal z podobnie płytkimi korektami jak dotychczas.

pkn orlen 24.10.2019
Akcje PKN Orlen 24.10.2019

Wykonawca instalacji fenolu na początku przyszłego roku

Podczas środowej sesji spółka informowała, że na początku 2020 roku zamierza wybrać wykonawcę instalacji fenolu. Fenol znajduje zastosowanie głównie w przemyśle barwników, włókien i tworzyw sztucznych, farmaceutycznym oraz przy produkcji środków ochrony roślin. Obecnie spółka jest na etapie decydowania o licencji projektu. Instalacja fenolu jest częścią zatwierdzonego w połowie zeszłego roku przez zarząd PKN Orlen programu rozwoju petrochemii do 2023 roku. Budżet całego programu szacowany jest na ok. 8,3 mld zł. Inwestycja ma podwyższać wynik EBITDA segmentu petrochemii o około 1,5 mld zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here