Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 0,64%. Akcje drożały o 0,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 88,08 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w miniony piątek 0,75% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 87,96 zł. Była to sesja nie zmieniająca zbytnio układu technicznego, jednak nieco wyhamowująca ostatnie spadki. W sumie od końca lipca spółka traci ponad 15%.


Akcje PKN Orlen na kluczowym wsparciu

Notowania na wykresie z tygodniową skalą czasową, wskazują że mimo tegorocznych spadków, szerszy układ techniczny nadal pozostaje wzrostowy. Widać na wykresie, że kolejne dołki pojawiały się coraz wyżej. W lipcu wydawało się, że spadki przechodzą do historii. Tak jednak się nie stało i cena kolejny raz wróciła na wsparcie okolic 86 zł. Tu jednak na razie niewiele się dzieje i nadal pozostaje czekać na zainicjowanie odbicia. Jeżeli do niego dojdzie, kurs mógłby sięgnąć choćby tegorocznej linii trendu spadkowego. Upadek wsparcia nie wiązałby się od razu z tragicznymi konsekwencjami, gdyż nieco niżej mamy wcześniejsze dołki z października oraz maja ubiegłego roku, gdzie kurs także może zareagować odbiciem.

pkn orlen 9.09.2019
Akcje PKN Orlen 9.09.2019 – źródło: xStation5

Podniesione prognozy wyników

W piątek szeroka publika mogła ujrzeć najnowszą rekomendację spółki przygotowaną przez DM BDM. Raport datowany na 2 września obniża cenę docelową spółki do 96,6 zł z wcześniejszych 98 zł, utrzymując przy tym rekomendację na poziomie “akumuluj”. Zdaniem analityków, wyniki spółki powinien wspomagać wysoki kurs USD/PLN oraz dobre marże na średnich destylatach w związku ze zbliżającym się wejściem w życie nowych regulacji dotyczących żeglugi morskiej. W 2019 roku analitycy prognozują skorygowaną EBITDA LIFO na poziomie 9,3 mld zł, a prognozę na 2020 rok podnieśli do ponad 9,3 mld zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here