Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 1,84%. Akcje drożały o 1,64 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 91,48 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w miniony piątek 3,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 90,64 zł. Była to sesja nie zmieniająca zbytnio układu technicznego, jednak nieco wyhamowująca ostatnie spadki. W sumie od końca lipca spółka traci ponad 15%.


Akcje PKN Orlen znowu na wsparciu

Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że mimo tegorocznych spadków, szerszy układ techniczny nadal pozostaje pozytywny. W dłuższym okresie mamy układ coraz wyższych dołków. W lipcu wydawało się, że spadki przechodzą do historii. Tak jednak się nie stało i cena kolejny raz wróciła na wsparcie okolic 86 zł. Wydaje się, że w obliczy poprawy sytuacji na szerokim rynku, także PKN Orlen powinien zyskiwać. Perspektywą na najbliższy okres jest więc odbicie od wsparcia w kierunku 101 zł. Dopiero wybicie tego poziomu powinno doprowadzić do trwalszej poprawy sytuacji.

Forex Club
pkn orlen 2.09.2019
Kurs akcji PKN Orlen 2.09.2019, źródło: xStation 5

Spółka niebawem przejmie Ruch

Podczas piątkowej sesji prezes spółki Daniel Obajtek poinformował, że droga do nabycia wszystkich akcji Ruchu jest otwarta. Jego zdaniem, taka transakcja ma spory potencjał dla Orlenu. Przed kilkoma dniami Sąd wydał prawomocne postanowienie zatwierdzające układy Ruchu-u z wierzycielami, co otwiera drogę do przejęcia firmy przez PKN Orlen. Ruch złożył przed rokiem wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego, a w kwietniu bieżącego roku wierzyciele Ruchu zgodzili się na częściową redukcję swoich wierzytelności.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here