Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas piątkowej sesji o około 6,30%. Akcje drożały o 5,86 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 101,25 zł. Jest to bardzo dobry wynik na tle rosnącego w piątek o 0,97% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy bardzo wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 96,34 zł. Była to sesja z udaną próbą wybicia poziomu psychologicznych 100 zł. W sumie od połowy maja spółka zyskuje niemal 20%.


Akcje PKN Orlen z ważnym wybiciem po publikacji wyników

Piątkowa sesja rozpoczęła się mocnym akcentem i zwyżką o około 6%. Na wykresie mamy wybitą linię trendu spadkowego oraz udaną próbę opuszczanie niewielkiego ruchu bocznego. Wybicie oporu w rejonie 97 zł, powinno otworzyć drogę do odrabiania strat z początku roku, tym bardziej, że szerszy wieloletni trend jest wzrostowy. Spoglądając na wykres dzienny, można wnioskować, że cena powinna kierować się w stronę szczytów z marca oraz kwietnia w rejonie 103-104 zł.

pkn orlen 22.07.2019
Kurs akcji PKN Orlen 22.07.2019, źródło: xStation 5

Wyniki kwartalne powyżej oczekiwań

Powodem wzrostów podczas piątkowej sesji była publikacja raportu z wynikami za drugi kwartał 2019 roku. Wyniki okazały się być znacząco powyżej prognoz analityków. Spółka odnotowała 1,6 mld zł skonsolidowanego zysku netto. Zysk operacyjny wyniósł ponad 2 miliardy złotych, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 29 mld zł. W całej pierwszej połowie bieżącego roku spółka miała 2,45 mld zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 54,47 mld zł. Jest to kolejny kwartał, w którym spółka wypracowała bardzo mocne wyniki finansowe i w komentarzu do wyników, Zarząd wyraził zadowolenie z uzyskanych rezultatów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here