Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 0,88%. Akcje drożały o 0,82 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 94,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego w piątek o 0,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 93,64 zł. Była to sesja, które niewiele zmieniła w obecnym układzie technicznym. W sumie od końca lipca spółka traci ponad 15%.


Akcje PKN Orlen kontynuują wzrosty, celem poprzedni szczyt

Spółka miała słabszą końcówkę tygodnia, która jednak nie przysłoniła wcześniejszego odbicia kursu. Na wykresie tygodniowym ruch w górę wciąż wygląda dynamicznie. Jest to kolejne w ostatnim czasie odbicie od lokalnego wsparcia w rejonie 86 zł. Patrząc na szerszy układ techniczny, widać że mamy do czynienia z coraz wyżej położonymi dołkami. Dopóki ta struktura nie ulegnie zmianie, w długim terminie sytuacja techniczna pozostaje pozytywna. Obecne odbicie podtrzymuje ten pozytywny obraz i wydaje się, że po spadkach trwających od początku roku, kurs powinien dokonać przynajmniej ruchu w kierunku tegorocznej linii trendu, a więc do okolic 100 zł czyli także w rejon poprzedniego wierzchołka. Dopiero wybicie tak czytelnych elementów mogłoby doprowadzić do trwalszej poprawy sytuacji. Sporo jednak może zależeć od nastrojów na szerokim rynku, a te nie są najlepsza dla warszawskiego parkietu.

pkn orlen 16.09.2019
Akcje PKN Orlen 16.09.2019 – źródło: xStation5

Spółka chce zwiększyć udział na rynku czeskim oraz wejść na nowe rynki

W piątek spółka informowała o zamiarach zwiększenia udziału w rynku detalicznym paliw w Czechach do 30% w ciągu 2-3 lat z niespełna 24% obecnie. Zwiększenie aktywności ma się odbyć poprzez spółkę zależną Unipetrol. Obecnie z 413 stacji Benzina należących do Unipetrolu w Czechach ponad 300 jest już w standardzie Stop Cafe, a docelowo taki standard mają osiągnąć wszystkie stacje poza bezobsługowymi. Ponadto spółka analizuje możliwość wejścia na inne rynki takie jak np. Węgry, Austria czy kraje Bałkanów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here