Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas poniedziałkowej sesji o około 3,68%. Akcje drożały o 3,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 91,48 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj o 2,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 91,20 zł. Była to sesja nie zmieniająca zbytnio układu technicznego, jednak wyprowadzająca kontrę po ostatnich spadkach. W sumie od końca lipca spółka traci ponad 15%.


Akcje PKN Orlen z próbą zainicjowania odbicia

Notowania spółki zyskiwały podczas pierwszej sesji tygodnia, co pozwoliło na zainicjowanie ruchu korekcyjnego. Spoglądając na wykres w tygodniowej sali czasowej, widać że mimo tegorocznych spadków, szerszy układ techniczny nadal pozostaje wzrostowy. Niestety od początku roku spółka zachowuje się dość słabo i niedawno, po raz kolejny cena wróciła na wsparcie okolic 86 zł. Wydaje się, że w tym rejonie popyt powinien się uaktywnić, a wiec wczorajsze odbicie może być kontynuowane. Możliwe, że większe ruchy cenowe pojawią się dopiero, gdy sytuacja w sprawie fuzji z Lotosem zacznie się krystalizować. Możliwe, że inwestorzy czekają na pierwsze, poważne informacje. Ewentualny upadek obecnego wsparcia nie byłby katastrofalny w skutkach, gdyż niewiele niżej znajdują się wcześniejsze dołki, gdzie również cena może reagować odbiciem.

pkn orlen 10.09.2019
Akcje PKN Orlen 10.09.2019 – źródło: xStation5

Orlen będzie otwierać nowe stacje na Litwie

W ostatnim czasie pojawiły się w mediach wypowiedzi prezesa spółki Daniel Obajtka. Wynika z nich, że spółka myśli o rozwoju sieci stacji paliw na terenie Litwy oraz ekspansji na rynku detalicznym na Słowacji. Do tej pory rozwój w postaci ilości stacji benzynowych dotyczył rynku polskiego oraz Czech i Niemiec. Na terenie Litwy prowadzone były jedynie prace modernizacyjne na posiadanych 25 stacjach. Prezes ujawnił także, że spółka ma już przygotowane lokalizacje, na których niebawem zacznie inwestycje.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here