Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,19%. Akcje taniały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 95,54 zł. Jest wynik wpisujący się w marazm na szerokim rynku i spadki o 0,07% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych od ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 96,60 zł. Była to pierwsza tzw. sesja odpoczynku po kilku wzrostowych dniach z rzędu.


Akcje PKN Orlen atakują poziom poprzedniego dołka

Spoglądając na wykres dzienny widać, że cena wyraźnie i w bardzo dynamiczny sposób wzrasta od połowy maja, kiedy to wyznaczony został kolejny w szerszym układzie, wyżej położony dołek. Od tego czasu mamy zwyżkę o dużej dynamice, wspartą wyższymi obrotami. Aktualnie kurs atakuje już poziom poprzedniego dołka. Wszystko wskazuje na to, że poziom ten zostanie wybity, co umożliwiłoby zwyżkę do okolic 103 zł. Pewnym technicznym zagrożeniem może być jedynie porównywalność korekt, gdyż zwyżka ze stycznia zakończyła się na podobnym, kilkunasto procentowym poziomie jaki mamy obecnie. Sytuacja jest jednak inna, gdyż teraz spółka jest znacznie bardziej przeceniona niż na początku roku i raczej znajdujemy się w fazie odrabiania strat.

pkn orlen 4.06.2019
Kurs akcji PKN Orlen 4.06.2019, źródło: xStation 5

Spółka podsumowuje program „Orlen w portfelu”

Wczoraj firma podała krótkie informacje podsumowujące 7 miesięcy działania programu „Orlen w portfelu”. W tym czasie udało się namówić na udział w programie około 1,8 tysiąca drobnych inwestorów. Program polega na tym, że posiadacze akcji spółki otrzymują np. rabaty na paliwo. Spółka przyznaje, że jej ambicje sięgają nawet 3-4 krotnie wyższej liczby uczestników programu. Wydaje się, że warto pochwalić spółkę za taki sposób wiązania ze sobą klientów oraz inwestorów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here