Naga MarketsAkcje Photon Energy mocno w górę wskutek prezentacji nowej strategiiKurs akcji Photon Energy wystrzelił w górę na warszawskim parkiecie, po tym gdy spółka zaprezentowała kluczowe założenia swojej nowej długoterminowej strategii. Optymistyczne szacunki oraz plany rozwoju kreślą pomyślną przyszłość grupy, co starają się już wycenić inwestorzy pompujący akcje w górę o nawet 14% tuż po godz. 14:00 w czwartek.

Kurs akcji Photon Energy w górę w czwartek

Akcje Photon Energy notowanego na głównym rynku warszawskiej giełdy pną się w górę o 13,56% do 13,4 zł, choć wcześnie były jeszcze wyżej, nawet na poziomie 14,2 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Photon Energy prognozuje, że EBITDA do 2024 roku wzrośnie pięciokrotnie w porównaniu do 2020 roku. Zarząd planuje zwiększyć moc portfela własnych elektrowni fotowoltaicznych z aktualnych 74,7 MWp, do co najmniej 600 MWp. – stwierdzili analitycy X-Trade Brokers.

Eksperci polskiego brokera przedstawili także swoje spojrzenie na sytuację techniczną na wykresie spółki:

– Kurs akcji dokonał dziś wybicia linii trendu spadkowego, która zbiega się obecnie z 200-dniową średnią kroczącą. Cena przystąpiła również do testowania 100-dniowej średniej kroczącej. Lokalne szczyty ze stycznia 2021 znajdują się nieznacznie poniżej poziomu 16 PLN. – dodali analitycy XTB.

Zobacz również: Tesla zaprezentuje nowy Model S Plaid. Akcje spółki Elona Muska jednak w dół

Jeszcze niespełna przed rokiem akcje Photon Energy z początkiem lipca w zaledwie kilka sesji wystrzeliły w górę z okolic 7 zł do nawet nieco ponad 23 zł na fali manii spekulacyjnej na spółkach fotowoltaicznych notowanych na NewConnect (wtedy Photon nie był jeszcze spółką z głównego parkietu). Jednak przecena sprowadziła je w dół i jeszcze wczoraj za jedną akcję Photon na zamknięciu płacono 11,80 zł.

Akcje Photon Energy w górę o 18%. Nowa strategia wypchnęła spółkę na 2-miesięczne szczyty
Kurs akcji Photon Energy. Źródło: tradingview.com

– Kurs akcji wciąż znajduje się istotnie poniżej historycznych szczytów z lipca 2020, gdy miał miejsce rajd wzrostowy na licznych spółkach z NewConnect (wtedy spółka była jeszcze notowana na NewConnect, ale notowania zostały już przeniesione na rynek główny GPW) – kursy wielu z nich wspięły się wówczas na astronomicznie wysokie poziomy. – podkreślili analitycy X-Trade Brokers.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here