logo pgnigKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji około 3,20%. Akcje drożały o 0,17 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,55 zł. Jest to mocny wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,18% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,48 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, wpisująca się w korektę. W sumie od szczytu z końca lutego, cały impuls spadkowy doprowadził już do spadku notowań o około 33%.


Akcje PGNiG odrabiają straty po wielkiej wyprzedaży

Notowania spółki zaczynają odrabiać straty. W ostatnim okresie od 20 czerwca możemy mówić o wzrostowej korekcie. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że odbicie nadeszło w ostatnim momencie, gdyż od wielu lat mamy sekwencje podwójnych dołków, które doprowadzają do podtrzymywania trendu wzrostowego. Ostatnie spadki doprowadziły kurs właśnie na minima z lipca ubiegłego roku, gdzie doszło jednak do odbicia. Wykres dzienny pokazuje, że cena zmaga się właśnie z oporem w rejonie 5,56 zł, a jego wybicie powinno doprowadzić do kontynuowania korekty z kolejnym celem w rejonie 5,90 zł, opartym o szczyt z połowy maja. Wydaje się, że po bardzo dużej skali wyprzedaży, taki scenariusz jest dosyć realny.

pgnig 12.07.2019
Kurs akcji PGNiG 12.07.2019, źródło: xStation 5

Współpraca z BOŚ Bankiem w celu walki o czyste powietrze

Spółka poinformowała wczoraj o podjęciu współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska w celu przygotowania oferty pożyczkowej na zakup i wymianę kotłów gazowych lub termomodernizację obiektów. Jest to wyraz zaangażowania spółki w walkę o czyste powietrze. Dzięki współpracy z BOŚ Bankiem klienci PGNiG mogą skorzystać z pożyczki na zakup oraz wymianę kotłów gazowych. Klienci PGNiG mogą złożyć wniosek o pożyczkę w oddziałach BOŚ Banku telefonicznie lub przez internet. Roczna rzeczywista stopa oprocentowania wynosi w tej pożyczce 6,49%. Ponadto 50% pożyczki może być przeznaczona na dowolny cel. Okres pożyczki wynosi do 120 miesięcy, a kwota pożyczki do 100 000 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here