Logo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,30%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,65 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,82% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,62 zł. W sumie od szczytu z początku lutego, cały trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o ponad 43%.


Akcje PGNiG nadal ze słabym sentymentem

Trwające od początku bieżącego miesiąca odbicie notowań nie ma zbyt dużej dynamiki i budowane jest przy niskich obrotach. W ostatnich dniach kurs powoli zaczyna zresztą przechylać się w kierunku południowym i możliwe, że tylko na tak niewiele stać jest stronę popytową, mimo że spółka ma za sobą ogromną przecenę, a jej kurs znajduje się na ważnym wsparciu widocznym na wykresie tygodniowym. Okolice 4,50 zł to ważne wsparcie oparte o dołki z 2016 roku. Upadek tego poziomu może wiązać się z dalszą wyprzedażą z kolejnym celem w rejonie 4,20 zł czyli przy minimach z 2014 i 2015 roku. Coraz więcej zaczyna wskazywać właśnie na taki rozwój wypadków, gdyż brak odbicia na obecnym wsparciu zdecydowanie świadczy na niekorzyść kupujących.

pgnig 18.10.2019
Akcje PGNiG 18.10.2019

Startupy pokazują swoje pomysły ekspertom PGNiG

Przedstawiciele spółki wzięli udział w Pitch Day w centrum startupowym InnVento. Liczne startupy próbują zainteresować swoimi pomysłami przedstawicieli firmy PGNiG. Wspieranie innowacyjności jest jednym z ważnych celów spółki. Pomysły dotyczyły m.in. przewidywania awarii, przyspieszenie budowy gazociągów, prognozowanie decyzji klientów i wsparcie procesów sprzedażowych. PGNiG opiekuje się obecnie już 9 startupami, których projekty są na różnym etapie zaawansowania. Dzięki takim wydarzeniom spółka jest w stanie poszukiwać innowacji na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here