Logo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji około 0,56%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,32 zł. Jest to dość słaby wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,64% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,37 zł. W sumie od szczytu z końca lutego, cały impuls spadkowy doprowadził już do spadku notowań o około 33%.


Akcje PGNiG z negatywnym sentymentem

Czwartkowa sesja wypadła słabo w wykonaniu spółki, podobnie zresztą jak wcześniejsze sesje i generalnie zapowiada się spadkowy tydzień. Na wykresie dziennym widzimy, że połowa lipca przyniosła zwyżkę, która jednak zatrzymała się tuż przed poziomem wcześniejszych szczytów z połowy maja. W ten sposób układ dołków i szczytów nadal zostaje negatywny, a cena dość dynamicznie spadła na niższe rejony. Pokazuje to negatywny sentyment do spółki, która po bardzo mocnej wyprzedaży nie jest w stanie zainicjować znaczącej, dużej korekty. Jeżeli nie zostanie podjęta kolejna próba odbicia w górę, wydaje się że zagrożone może być wsparcie w rejonie 5,20 zł. Spoglądając na wykresy tygodniowy, widać że przełamanie tak istotnej strefy wsparcia zanegowałoby kilkuletni układ wzrostowy co mogłoby oznaczać większe problemy dla notowań.

pgnig 19.07.2019
Kurs akcji PGNiG 19.07.2019, źródło: xStation 5

Niemal 16 mld m3 sprzedanego gazu w I półroczu

Spółka poinformowała wczoraj o szacunkowych wynikach sprzedaży gazu ziemnego. Sprzedaż wyniosła 15,95 mld metrów sześciennych w pierwszym półroczu 2019 roku. Rok wcześniej o tej samej porze było to 15,35 mld metrów sześciennych. W samym drugim kwartale sprzedaż wyniosła 6,05 mld metrów sześciennych, wobec 5,44 mld metrów sześciennych. Wyniki mają charakter szacunkowy, natomiast ostateczne wyniki zostaną przedstawione w raporcie z dnia 22 sierpnia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here