Naga MarketsAkcje PGNiG wzrosły o ponad 8 proc.! To największy wzrost od czerwca 2020 r.Akcje PGNiG wystrzeliły wczoraj w górę o ponad 8 proc. Na koniec sesji za jedną akcję tej spółki energetycznej trzeba było zapłacić ponad 5 zł. Tak silnego jednodniowego wzrostu nie widzieliśmy od ponad 4 miesięcy. Inwestorów zachęciły szacunkowe dane za III kwartał br., w których zauważalny jest wzrost sprzedaży gazu.

  • Szacunkowe dane wskazują na wzrost wolumenu sprzedaży gazu ziemnego
  • PGNiG w przyszłym roku rozpocznie inwestycję na Ukrainie
  • Notowania akcji mogą zmierzać do oporu w okolicach 5,40 zł. 

Szacunkowe dane i nowa inwestycja na Ukrainie

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wyniósł 22,28 mld m3 w I-III kw. 2020 r. wobec 21,47 mld m3 zanotowanych rok wcześniej, podało PGNiG. W samym III kw. sprzedaż wyniosła szacunkowo 5,38 mld m3 wobec 5,52 mld m3 rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Dane ostateczne zostaną przedstawione 19 listopada br. podczas publikacji raportu okresowego.

Ponadto, spółka PGNiG zamierza wejść na rynek ukraiński. Potwierdza to umowa inwestycyjna podpisana z Energy Resources of Ukraine (ERU) dotyczącą wspólnego projektu poszukiwawczo-wydobywczego na Ukrainie, podała spółka. Pierwsze prace mają mieć miejsce już w 2021 roku.

Niebywały wzrost cen akcji PGNiG

Na wykresie dziennym cen akcji PGNiG doszło wczoraj do wybicia w górę z formacji inside bar. Jak widać poniżej, notowania z poniedziałku oraz piątku poruszały się w zakresie czwartkowej świecy, która testowała obszar wsparcia w okolicach 4,55 zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Wczorajszy wzrost o ponad 8 proc. potwierdził wybicie w górę i otworzył drogę do oporu w okolicach poziomu 5,40 zł. Wcześniej znajduje się jeszcze październikowy szczyt w okolicach 5,25 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here