Logo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji około 1,3%. Akcje drożały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,65 zł. Jest to dość słaby wynik na tle rosnącego o 0,71% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy średniej wielkości obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,63 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, która wpisuje się w próby zainicjowania większej korekty. W sumie od szczytu z końca lutego, cały impuls spadkowy doprowadził już do spadku notowań o około 30%.


Akcje PGNiG – pozytywny układ na wykresie tygodniowym

Patrząc na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że mimo spadków, szerszy układ wzrostowy zostaje na razie utrzymany. Od wielu lat mamy strukturę, w której kolejne dołki pojawiają się niewiele powyżej poprzedniego. Jeżeli miałaby ona zostać zachowana, to kolejny dołek musiałby już teraz zacząć się kształtować. Tymczasem, po próbie odbicia sprzed kilku dni, nie mamy powodów do optymizmu. Popyt nie kontynuuje odbicia i cena zaczyna wracać do ostatnich minimów. Zaczyna więc pojawiać się realne ryzyko zejścia na nowe minima, tym bardziej jeżeli poprawie nie ulegnie kiepska sytuacja na szerokim rynku.

pgnig 22.05.2019
Kurs akcji PGNiG 22.05.2019, źródło: xStation 5

Ponad miliard na dywidendy. Druga wypłata w wysokości 0,11 zł na akcje

Wczoraj spółka poinformowała o tym, że Zarząd będzie rekomendował aby z zysku wypracowanego w 2018 roku przeznaczyć na wypłat dywidend 1,04 mld zł. Powinno to dać 0,18 zł dywidendy na jedną akcję. Warto przypomnieć, że spółka wcześniej wypłaciła już zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy w wysokości 0,07 zł na akcję. Akcjonariusze mogą więc spodziewać się kolejnej części w wysokości 0,11 zł. Całkowita stopa dywidendy, względem obecnego kursu spółki, wyniosłaby nieco ponad 3% czyli całkiem przyzwoicie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here