Naga MarketsAkcje PGNiG tracą w czwartek rano 2% w odpowiedzi na wynikiWalory PGNiG tracą w czwartek o 11:00 2%, kurs oscyluje w okolicach 4,2 zł. Spadek kursu akcji jest odpowiedzią inwestorów na wyniki Spółki, które były słabsze niż w ubiegłym roku. PGNiG opublikował w czwartek rano, przed rozpoczęciem sesji giełdowej, wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Spadły przychody ze sprzedaży a także zysk netto.

  • Kurs akcji PGNiG spada w czwartek o 11:00 o ok. 2% i wynosi 4,2 zł. 
  • Obroty na walorach Spółki zbliżają się powoli do 8 mln zł. 
  • Spadek jest reakcją inwestorów na słabsze wyniki w I kwartale 2020 r. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym

Te artykuły również Cię zainteresują
PGNiG wraca na poziomy z początku roku

Walory Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa tracą w czwartek 2% a kurs oscyluje w okolicach 4,2 zł. Od dołka bessy z połowy marca, gdzie kurs osiągnął minimum na poziomie 2,196 zł, akcje PGNiG zyskały już blisko 100%, a w dalszym ciągu są o ok. 10% niżej niż na początku bieżącego roku, kiedy za 1 akcje należało zapłacić ok 4,5 zł. To pokazuje skalę przeceny na akcjach do niedawna największej Spółki na GPW.

W przypadku dalszej kontynuacji ruchu wzrostowego, najbliższy istotny opór będzie miał miejsce na poziomie 4,5 zł., który to po raz ostatni był widziany na akcjach PGNiG na przełomie 2019 i 2020 r. Krótkoterminowe wsparcie znajduje się w okolicach 3,75 zł, gdzie walory Spółki konsolidowały niedawno przez kilkanaście sesji.

Notowania PGNiG z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Wybrane dane finansowe z raportu za I kwartał

Opublikowane dziś rano wyniki finansowe za I kwartał bieżącego roku są słabsze niż w analogicznym okresie 2019 r. Przychody ze sprzedaży spadły o 4%, a zysk netto był niższy o 331 mln zł., co stanowi blisko 30% spadek kwartał do kwartału.

Wybrane dane finansowe z raportu za I kwartał. Źródło: opracowanie własne

Autor poleca również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here