Logo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas środowej sesji około 1,24%. Akcje taniały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,19 zł. Jest to dość neutralny wynik na tle tracącego 0,23% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,19 zł. Była to kolejna sesja z rzędu, już ósma spadkowa z rzędu. W sumie od szczytu z końca lutego, cały impuls spadkowy doprowadził już do spadku notowań o około 33%.


Akcje PGNiG blisko poprzedniego dołka

Notowania spółki spadały w trakcie sesji ze środy i była to ósma spadkowa sesja z rzędu. Spoglądając na wykres z tygodniowym interwałem czasowym, widać że także pod względem tygodni mamy niemal nieprzerwany ruch spadkowy trwający od początku lutego. Bardzo duży ruch spadkowy jest porównywalny z wcześniejszymi ruchami spadkowymi. Obecnie cena oscyluje już w rejonie poprzedniego dołka z połowy lipca bieżącego roku. Jest to dość niebezpieczna sytuacja, gdyż jak spojrzymy na historie notowań, widać że każdy kolejny dołek pojawiał się nieco wyżej od poprzedniego. Jeżeli miałoby więc dojść do powrotu do szerszego trendu wzrostowego, to cena musiałaby odbić już w najbliższych dniach.

InvestCuffs
pgnig 21.06.2019
Kurs akcji PGNiG 21.06.2019, źródło: xStation 5

Jeszcze 0,11 zł dywidendy na akcję

W środę spółka informowała, że główny akcjonariusze PGNiG czyli Skarb Państwa rekomenduje aby spółka przeznaczyła 1 miliard złotych z zysku za 2018 rok na kapitał rezerwowy. Przeznaczeniem kapitału ma być rozbudowa i modernizacja krajowej sieci dystrybucji gazu. Skarb Państwa przychyla się do rekomendacji dotyczącej środków przeznaczonych na dywidendy. Miałaby ona wynieść 0,18 zł na akcję. Warto podkreślić, że pod koniec października spółka zdecydowała o wypłacie zaliczki pod dywidendę, która wyniosła 0,07 zł na akcję. Zgodnie z propozycją na dywidendę miałoby trafić jeszcze 0,11 zł na akcję. Proponowany dzień dywidendy to 26 lipca, dniem wypłaty będzie 7 sierpnia bieżącego roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here