Naga Markets


logo pgnig
Autor: Lowdown, na licencji Wikimedia Commons

W piątek akcje PGNiG testowały najwyższe historyczne poziomy 7,41 zł, osuwając się jednak przed zamknięciem tygodnia na Książęcej o kilkadziesiąt groszy. Nowy tydzień przynosi niższy start ceny z poziomu 7,15 zł, a notowania spółki odrabiają krótkoterminowe straty zyskując 0,40%. W międzyczasie prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE), Maciej Bondo, poinformował o kontynuowaniu postępowania w sprawie taryfy gazowej PGNiG.


Czy URE zatwierdzi nową taryfę gazową PGNiG?

Jak wynika z wypowiedzi udzielonej dziennikarzom, postępowanie w sprawie nowej taryfy gazowej PGNiG nadal trwa. Rzecznika instytucji, Agnieszka Głośniewska, poinformowała, że „dopiero 19 dni to postępowanie jest po naszej stronie”. Wniosek o zatwierdzenie nowej taryfy PGNiG został złożony w listopadzie zeszłego roku. Warto przypomnieć, że ostatni raz URE zatwierdził nowe taryfy gazowe PGNiG w lipcu, kiedy ceny gazu wzrosły o niespełna 6%, co przełożyło się na wzrost opłat ponoszonych przez klientów końcowych o 3,6%.

Analitycy DM BOŚ spodziewają się, że tym razem taryfa może wzrosnąć o 5%, co pozwoliłoby zwiększyć wynik EBITDA PGNiG o 200 milionów złotych, wynika z wypowiedzi Łukasza Prokopiuka, analityka domu maklerskiego.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.
akcje pgnig 14 stycznia 2019
Akcje PGNiG na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Od początku bieżącego roku akcje PGNiG rysują sekwencje nowych, historycznych szczytów, a nowy poziom technicznego oporu pojawił się w okolicach 7,38 zł za akcję. Co prawda w piątek strefa została chwilowo wybita, kupującym nie udało się jednak utrzymać ceny nad wspomnianym poziomem. Najbliższe wsparcie to okrągły pułap 7 zł za akcję, kolejne rysuje się na wysokości maksimów z października (i jednocześnie dołków z grudnia).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here