Naga MarketsAkcje PGNiG oraz CD Projekt zyskiwały podczas spadkowej sesji WIG20Wtorkowa sesja nie przyniosła większych zmian dla kluczowych amerykańskich indeksów, które tylko nieznacznie wzrosły. W najbliższym czasie inwestorzy mogą dyskontować z jednej strony planowaną na czwartek zapowiedź propozycji wsparcia fiskalnego, którą ma przedstawić prezydent elekt Joe Biden, z drugiej strony na rynek docierają sygnały o prawdopodobnym przedłużeniu lockdownu m.in. w Niemczech nawet do kwietnia 2020 r.

GPW traciła we wtorek, akcje CD Projekt w górę

Wczoraj krajowe indeksy uległy przecenie, przy czym najmocniej osunął się indeks blue chipów, a w ramach indeksu najsłabszym walorem było CCC, które przeceniło się o 6,6%. Spora przecena walorów po opublikowanych szacunkach może wskazywać na wyczerpanie się wzrostowej tendencji trwającej od początku listopada, od wspomnianego okresu kurs spółki zyskał już trzycyfrowo.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z drugiej strony najlepszym walorem na sesji było PGNiG (+1,2%), a zaraz za nim znalazł się CD Projekt (+1%), który zyskał pomimo informacji o pozwie kolejnej, już piątej kancelarii oraz pomimo informacji o tym, że UOKiK przygląda się spółce w kontekście problemów z grą na starszych konsolach. Sektorowo w mocnym odwrocie znalazły się banki. W ramach indeksu sWIG80 przeszło 20%-owym wzrostem wyróżniły się notowania spółki Polimex Mostostal, która po noworocznej korekcie powróciła do wzrostów i ustanowiła lokalne maksimum według cen zamknięcia.

Z pozostałych informacji: akcjonariusze TS Games, Arkadiusz Pernal i Maciej Popowicz chcą sprzedać w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu do 710,4 tys. akcji, co stanowi 9,78% kapitału zakładowego. Zbywalność pozostałych akcji miałaby być zablokowana (lock-up) przez 180 dni od rozliczenia transakcji. /Adam DudońConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here