Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuW trakcie wtorkowej sesji akcje PGNiG traciły na otwarciu ponad 0,6%, wybijając jednocześnie tegoroczne minima i osuwających się do poziomów obserwowanych ostatni raz pod koniec listopada 2018 roku. Podażowa reakcja była powiązana z informacją o wszczęciu postępowania antymonopolowego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).


Sprawa z 2014 roku, PGNiG nie spodziewa się „negatywnych skutków”

W oparciu o wstępną analizę otrzymanego zawiadomienia PGNiG ocenia ryzyko negatywnych konsekwencji dla Grupy Kapitałowej PGNiG jako niskie.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA („PGNiG”, „Spółka”) informuje o otrzymaniu w dniu 11 marca 2019 roku od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienia w sprawie wszczęcia postępowania antymonopolowego, którego stronami są Veolia Energia Warszawa S.A., Veolia Energia Polska S.A., PGNiG TERMIKA S.A., spółka zależna PGNiG, oraz PGNiG, w sprawie naruszenia zakazów – do których miało dojść w związku z podejrzeniem zawarcia porozumienia w 2014 roku – określonych w art. 6 ust 1 pkt 1,3 i 7 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, a także art. 101 ust. 1 lit a) i c) Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w zakresie uzgadniania cen energii cieplnej, podziału rynku energii cieplnej i uzgadniania warunków składanych ofert w postępowaniach o udzielenie zamówienia na sprzedaż i dostawę energii cieplnej” – poinformowała spółka w komunikacie.

Akcje PGNiG od lutowych maksimów tracą już 16%, osuwając się poniżej siatki średnich ruchomych oraz znajdując pod istotną strefą wsparć i oporów przebiegającą na wysokości poziomu 6,60 złotych za akcję. W tym momencie docelowym poziomem spadków w krótkim terminie jest znajdująca się 6% niżej okrągła strefa sześciu złotych za akcję (minima z połowy listopada):

akcje pgnig
Akcje PGNiG tracą od początku tygodnia. Źródło: xStation 5

Wybicie wspomnianego wsparcia oznacza również odwrócenie tendencji – korekta spadkowa przybiera oficjalnie miano niedźwiedziego trendu, przebijając 50% zniesienia aprecjacji obserwowanej od lipca 2018 do lutego 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here