pgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas środowej sesji o około 2,76%. Akcje drożały o 0,21 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8,01zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco wyższych niż w ostatnich dniach. Była to udana sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał około 0,59%. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 7,90 zł. Była to pierwsza wzrostowa sesja, po serii spadkowych dni. W sumie od połowy września, w szybkim tempie spółka straciła ponad 13%.


Akcje PGE odbijają od linii trendu

Notowania spółki cały czas poruszają się w trendzie spadkowym, odnotowując potężną przecenę w tym roku. Niedawno doszło jednak do znaczącej korekty, która trwała do połowy września i dotarła do poziomu wcześniejszych dołków oraz okolic linii trendu spadkowego. W tym miejscu doszło do zainicjowania dynamicznego ruchu podażowego i kurs szybko spadł w zaledwie kilka sesji o 13%. Czynnikiem skorelowanym z notowaniami sektora energetycznego są certyfikaty CO2. W sierpniu doszło do mocniejszej korekty, co sprzyjało takim spółkom jak PGE. Wrzesień przyniósł wyhamowanie spadu, jednak nie dochodzi do większego odbicia. Jeżeli ich wycena nadal będzie spadać, wydaje się, że PGE stanie przed szansą, aby na dłuższy okres czasu obronić ostatnie minima w rejonie 7,30 zł. Ważnym sygnałem mogłoby być wybicie dobrze respektowanej linii trendu oraz wierzchołka z połowy września.

pge 27.09.2019
Akcje PGE 27.09.2019

PGE planuje podtrzymać plany dywidendowe

W ostatnich dniach, przy okazji publikacji wyników finansowych, spółka przekazała informacje, że planuje podtrzymać politykę dywidendową, która zakłada wypłatę dywidendy za 2019 rok. Polityka dywidendowa PGE zakłada przeznaczanie na dywidendę 40-50% skonsolidowanego zysku netto przypadającego dla akcjonariuszy jednostki dominującej. Ponadto w wywiadach, prezes spółki przyznał, że na razie spółka nie ma planów na duże akwizycje na rynku polskim lub za granicą, które mogłyby zaburzyć plan wypłaty dywidendy.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here