pgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas środowej sesji o około 2,01%. Akcje taniały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,98 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco wyższych niż w ostatnich dniach. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 2,89%. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 7,98 zł. Była to kolejna sesja, która tak naprawdę niewiele wniosła do szerszego obrazu technicznego. W sumie od lipcowego szczytu spółka traci już ponad 22%.


Akcje PGE z próbą korekty po zejściu na nowe minima

Notowania spółki cały czas poruszają się w trendzie spadkowym, odnotowując potężną przecenę w tym roku. Niedawno doszło do zejścia poniżej poziomu 8,50 zł czyli kluczowego wsparcia opartego o serii dołków z maja oraz czerwca bieżącego roku. W ten sposób kurs spółki znalazł się nie tylko na tegorocznych minimach ale także odnotowuje nowe historyczne minima notowań. Zejście na nowe dołki odbyło się w bardzo dynamiczny sposób. W tym tygodniu popyt próbuje jednak inicjować korektę, co wiąże się z odbicie na szerokim rynku. Na razie spółka wygląda relatywnie słabo, gdyż odbicie ma niewielką dynamikę. Pierwszym poziomem, do którego korekta powinna dotrzeć jest opór przy 8,50 zł. Dopiero wybicie tego poziomu mogłoby oznaczać większe wzrosty, na co na razie się nie zanosi.

pge 16.08.2019
Kurs akcji PGE 16.08.2019, źródło: xStation 5

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy Elektrowni Turów

W środę spółka pochwaliła się, że w Elektrowni Turów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna można korzystać z nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Stacja została uruchomiona na początku sierpnia i jest pierwszą na tym terenie. Stacja ładowania pojazdów znajduje się przy bramie głównej Elektrowni Turów. W jednym czasie mogą się tu ładować cztery samochody.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here