Naga MarketsAkcje PGE, Tauron i Enea silnie w górę. Szał GPW na spółkach energetycznychPoniedziałek przyniósł mocne wzrosty głównych indeksów GPW. Szczególnie dobrze radziły sobie spółki energetyczne. Akcje PGE drożały o blisko 20%, Tauron zyskał 15,7 proc., a Enea 10,6 proc. Indeks WIG-Energia był zdecydowanie najlepszym indeksem branżowym na GPW. Głównym tematem okazały się jednak plotki dotyczące największych spółek energetycznych. Jak dowiedziała się nieoficjalnie Polityka Insight, rząd chce połączyć PGE, Tauron i Eneę w jeden koncern.

  • WIG-ENERGIA zyskał w poniedziałek 13,7%.
  • Główne komponenty drożały o kilkanaście procent, przy sporych obrotach.
  • Wzrosty są pokłosiem informacji o połączeniu spółek w 1 koncern.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks WIG-ENERGIA dobija do 2400 punktów

Poniedziałkowa sesja przyniosła dla indeksu sektorowego WIG-ENERGIA spore wzrosty. Indeks zyskał na zamknięciu blisko 14%, co stanowiło jeden z lepszych wyników jedno-sesyjnych w historii indeksu. W trakcie sesji miała miejsce krótka konsolidacja w okolicach 2200 punktów, która szybko przerodziła się w dalsze wzrosty, które wywindowały indeks w okolice 2400 punktów.

Podczas wtorkowej sesji, indeks WIG-Energia zyskuje o godzinie 10:30 nieco ponad 2,5%, a kurs oscyluje w okolicach 2330 punktów.

Notowania indeksu WIG-Energia z ostatnich 3 sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

PGE, Tauron oraz ENEA zyskuja po ponad 20% w ciągu kilku sesji

Podczas poniedziałkowej sesji bardzo mocno zyskiwały największe spółki energetyczne. Kurs PGE na zamknięciu sesji wzrastał o 19,7%, i wyniósł dokładnie 8 zł. co jest poziomem widzianym ostatnio na walorach spółki na przełomie 2019 i 2020 roku. Obroty na walorach spółki wyniosły nieco ponad 58 mln zł.

We wtorek, po 90 minutach handlu akcji, akcje największej spółki energetycznej w Polsce zyskują 1,2%, a kurs oscyluje w okolicach 8,10 zł.

Notowania PGE z ostatnich 3 sesji. Źródło: stooq.pl

Kurs Taurona na zamknięciu sesji wzrastał o 15,7%, i wyniósł 2,88 zł. co jest poziomem widzianym ostatnio na walorach spółki na początku 2018 roku. Obroty na walorach spółki wyniosły nieco ponad 56 mln zł.

We wtorek, po 90 minutach handlu akcji, akcje spółki energetycznej zyskują 6,6%, a kurs oscyluje w okolicach 3,05 zł.

Notowania Taurona z ostatnich 3 sesji. Źródło: stooq.pl

Kurs Enei na zamknięciu sesji wzrastał o 10,6%, i wyniósł 8zł. co jest poziomem widzianym ostatnio na walorach spółki na przełomie 2019 i 2020 roku. Obroty na walorach spółki wyniosły blisko 10 mln zł.

We wtorek, po 90 minutach handlu akcji, akcje spółki energetycznej zyskują 1,9%, a kurs oscyluje w okolicach 8,15 zł.

Notowania Enei z 3 ostatnich sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here