Naga MarketspgeSpółki energetyczne powinny być z natury defensywne. To znaczy – kiedy dzieje się źle, to one zawsze prowadzą stabilny biznes…tylko nie w Polsce. Ale czy to się nie zmieni szczególnie dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej? Na łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz przygląda się polskiej branży energetycznej oraz najciekawszym spółkom na Giełdzie Papierów Wartościowych pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Czego możemy spodziewać się w kolejnych tygodniach? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


PGE obciążone spadkiem popytu od przedsiębiorców

Kataklizm jaki przechodzi przez Europę łagodzi podejście rządzących do wszystkiego co się dzieje w kwestii regulacji. W tym do ochrony środowiska. Co więcej, zmniejszona działalność gospodarcza, ograniczenie transportu pozytywnie wpływa na emisję CO2 obniżając jego ceny. Dla spółek energetycznych w Polsce jest to bardzo dobra informacja! A co w przypadku firmy PGE? Czy to już okazja, aby dołączyć ją do swojego portfela inwestycyjnego?

PGE sprzedaje dużo energii przedsiębiorcom. Sytuacja finansowa jest w miarę stabilna, ale obecnie spółka może być silnie obciążona mniejszym popytem z firm. Przebicie lokalnego dołka 3,58 zł otworzy drogę do lokalnego dna. Z drugiej strony przebicie poziomu 4,03 umożliwi test poziomu 5,00 zł za akcję. Jednak są to okazje w krótkim terminie traktowane jako korekty, a nie jako inwestycja długoterminowa. Moim zdaniem dna na giełdach jeszcze nie uklepaliśmy – oznajmił prowadzący.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here