Naga Markets


Wtorkowa sesja na GPW przynosi korektę akcji PGE o ponad 4%, po serii wzrostowych sesji, które wyciągnęły spółkę na najwyższe poziomy od ponad roku, tuż pod 12,50 zł. Od początku 2019 notowania zyskiwały niemal 26%, wzrastając w ciągu dziewięciu z dziesięciu ostatnich sesji. Obecnie inwestorzy zadają sobie pytanie jak silna może być korekta?


Spadek nawet w kierunku 10,50 zł? Gdzie zmierzają akcje PGE

Notowania PGE w trakcie poniedziałkowej sesji testowały okolice 20,50 zł za akcję, zatrzymując się na wysokości 61,8% zniesienia trendu spadkowego rozpoczętego jeszcze w 2017 roku. Wtorkowa korekta spadkowa wydaje się niezmiernie dynamiczna, jest jednak związana z realizacją zysków po serii aprecjacyjnych sesji, w związku z którymi wskaźniki techniczne wskazywały na silne wykupienie papierów giganta energetycznego.

Zdaniem części analityków ruchy korekcyjne mogą być jednak równie dynamiczne co same wzrosty obserwowane pod koniec stycznia, spychając cenę w okolice 10,50, gdzie przebiega 200-okresowa średnia ruchoma, ograniczenie dawnej konsolidacji z przełomu 2018 i 2019 oraz maksima z pierwszej połowy października.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.
Akcje PGE korygują po kilku dniach silnych wzrostów. Źródło: Tradingview.com

Zanim notowania dotrą jednak tak nisko, będą miały przed sobą kilka ciekawych poziomów – w tym 50% zniesienia długoterminowego trendu spadkowego oraz okrągły poziom 11 złotych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here