Naga MarketsWtorkowa sesja na GPW przynosi korektę akcji PGE o ponad 4%, po serii wzrostowych sesji, które wyciągnęły spółkę na najwyższe poziomy od ponad roku, tuż pod 12,50 zł. Od początku 2019 notowania zyskiwały niemal 26%, wzrastając w ciągu dziewięciu z dziesięciu ostatnich sesji. Obecnie inwestorzy zadają sobie pytanie jak silna może być korekta?


Spadek nawet w kierunku 10,50 zł? Gdzie zmierzają akcje PGE

Notowania PGE w trakcie poniedziałkowej sesji testowały okolice 20,50 zł za akcję, zatrzymując się na wysokości 61,8% zniesienia trendu spadkowego rozpoczętego jeszcze w 2017 roku. Wtorkowa korekta spadkowa wydaje się niezmiernie dynamiczna, jest jednak związana z realizacją zysków po serii aprecjacyjnych sesji, w związku z którymi wskaźniki techniczne wskazywały na silne wykupienie papierów giganta energetycznego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem części analityków ruchy korekcyjne mogą być jednak równie dynamiczne co same wzrosty obserwowane pod koniec stycznia, spychając cenę w okolice 10,50, gdzie przebiega 200-okresowa średnia ruchoma, ograniczenie dawnej konsolidacji z przełomu 2018 i 2019 oraz maksima z pierwszej połowy października.

Akcje PGE korygują po kilku dniach silnych wzrostów. Źródło: Tradingview.com

Zanim notowania dotrą jednak tak nisko, będą miały przed sobą kilka ciekawych poziomów – w tym 50% zniesienia długoterminowego trendu spadkowego oraz okrągły poziom 11 złotych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here