Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,75%. Akcje taniały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 8,34. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco wyższych niż w ostatnich dniach. Była to słaba sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 0,16%. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 8,42 zł. Była to sesja podtrzymująca ostatnią zwyżkę. W sumie, październikowa zwyżka przynosi już około 12% wzrost ceny.


Akcje PGE w kierunku poprzedniego wierzchołka

Spółka notuje dość udany październik. W tym miesiącu kurs powoli rośnie przy dość standardowych obrotach. Na razie zwyżka przekracza już około 12%. Nadal jest to niewiele na tle wcześniejszych, potężnych spadków, aczkolwiek pozytywnie wygląda naruszenie linii trendu. Wszystko wskazuje więc na to, że cena powinna dążyć do ataku na poziom poprzedniego wierzchołka w rejonie 8,80 zł. Jego ewentualne wybicie mogłoby otworzyć przestrzeń do dalszych wzrostów. Warto pamiętać, że skorelowane notowaniami sektora energetycznego są certyfikaty CO2. W sierpniu i wrześniu mieliśmy spore spadki na ich notowaniach. Październik przyniósł solidne odbicie. Jeżeli tak będzie nadal, wydaje się, że trudno będzie kontynuować wzrosty na PGE w dłuższym okresie czasu.

pge 24.10.2019
Akcje PGE 24.10.2019

PGE szuka partnera w energetyce wiatrowej

Wczoraj spółka przekazała informacje o podjęciu decyzji w sprawie rozpoczęcia negocjacji z Ørsted na temat sprzedaży 50% udziałów w spółce Elektrownia Wiatrowa Baltica-3 i Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 o łącznej mocy 2,5 GW oraz określenia warunków współpracy przy ich realizacji. Dotychczas, krajowa energetyka odnawialna w 9% składała się z instalacji spółki PGE. To co kluczowe w podanej informacji to fakt, że wspomniana firma posiada już pozwolenia na wznoszenie sztucznych wysp umożliwiające budowę morskich farm na wyznaczonych obszarach Morza Bałtyckiego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here