Naga MarketsAkcje PGE i Tauronu liderami otwarcia WIG20. CCC traci najsilniejPo dwucyfrowym domknięciu sesji wtorkowej, akcje PGE oraz Tauronu są tym razem liderami otwarcia środowego poranka zyskując kolejno 3,65% oraz 2,83% (dane z godziny 09:03). Sam indeks WIG20 również rośnie, zwiększając swoją wartość o 0,4% i testując poziomy nad 1842 pkt. Po stronie spadkowiczów wyróżniają się akcje CCC, Cyfrowego Polsatu oraz mBanku, których dynamika spadków mieści się w zakresie 1,1-1,4%.

  • Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,31% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 835,59 pkt we wtorek, 9 czerwca.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 419,9 mln zł, a największe zanotował Pekao – 163,75 mln zł.
  • WIG20 utrzymuje się nad lokalnym poziomem wsparcia wyznaczanym między innymi przez okrągłą strefę 1800 pkt.

WIG20: Energetyka mocno zaznacza swoje odbicie, gaming kończy korektę

Lokalnie, w ramach WIG20, byliśmy świadkami mocnego zaznaczenia dalszego odbicia sektora energetycznego. Zarówno Tauron jak i PGE wyróżniały się dwucyfrowymi wzrostami. W dalszym ciągu, poza rynkowym odreagowaniem, ruchy na sektorze energetycznym tłumaczone są spekulacjami dot. potencjalnego wydzielenia kopalń z bilansów.

Pozwoliło to na wzrost sub-indeksu WIG-ENERGETYKA o ponad 7%. W „drugiej linii” wzrostów, z ponad 4% podbiciem, były walory JSW oraz CD Projektu. Najsłabiej prezentowały się dziś banki (WIG-Banki -1,79%), z ponad 3% zniżką Pekao (oraz przejściowo zdecydowanie mocniejszą przeceną mBanku). Na szerokim rynku, wzrostowo, wyróżniały się walory APSEnergy (+50%). Spółka poinformowała wczoraj po sesji o wygraniu przetargu na dostawę systemów zasilania bezprzerwowego dla bloków energetycznych elektrowni atomowej “Akkuyu” – komentował wtorkową sesję Konrad Ryczko z DM BOŚ.

WIG20 od początku tygodnia bez większej zmienności. Źródło: Tradingview.com

Oprócz energetyki silniej rośnie indeks sektorowy WIG-Games, który we wtorek najpierw testował kilkutygodniowe minima, aby ostatecznie zyskać 4,5%, a podczas środowego otwarcia dodać do tej wartości kolejne 2,7%.

– Odwrócenie poniedziałkowych kierunków kursów było widoczne również na szerokim rynku. Notowania Mabionu, który przez dwie ostatnie sesje rósł w tempie dwucyfrowym straciły we wtorek na wartości 9%, natomiast solidnymi wzrostami zakończyły się notowania TS Games, PlayWay – komentował zespół analityczny BM Alior Banku.

Akcje PGE i Tauronu napędzają indeks WIG-Energetyka

WIG-Energetyka rośnie niemal nieprzerwanie od końca maja i w środę zyskuje kolejne 4%. Akcje PGE dzięki porannym kilkuprocentowym wzrostom testują poziom 7,5 zł i są najwyżej od końca stycznia bieżącego roku.

Tauron testuje natomiast 1,8 zł, wyznaczając tym samym nowe maksima w 2020 roku i testując poziomy z listopada 2019 roku.

Najsilniej tracące na otwarciu akcje CCC wyznaczają środowe minimów na 66,76 zł i odsuwają się powoli od czerwcowych szczytów rysowanych w piątek nad poziomem 75 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here