Bank PekaoKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,42%. Akcje taniały o 0,45 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 104,90 zł. Jest to porównywalny wynik do zyskującego podczas wczorajszej sesji 0,75 indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 105,95 zł. Była to kolejna słaba sesja w listopadzie. W sumie zwyżka z ostatnich miesięcy przyniosła ponad 20% wzrost ceny.


Akcje PEKAO kolejny raz z identyczną korektą?

Końcówka października oraz początek bieżącego miesiąca przynoszą spadki na notowaniach banku. Na razie mogą jeszcze one okazać się typową korektę, taką jaką mieliśmy po wrześniowej zwyżce. Jeżeli tak miałoby się stać, to cena nie powinna spaść poniżej październikowego minimum. Ciekawą sytuację techniczną można natomiast zaobserwować na wykresie z tygodniową skalą czasową. Widać tutaj, że mamy układ coraz niżej pojawiających się szczytów. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że duży ruchy wzrostowe w ostatnich latach miały niemal identyczny zasięg. Wszelkie korekty kończyły się po nieco ponad 20% wzrostu notowań. Jeżeli więc szersza tendencja nie ulega zmianie i historia znowu się powtarza, to czekają nas spadki. Z drugiej strony, gdyby cena zawróciła i wybiła ostatni szczyt, byłby to silny sygnał zakupowy.

pekao 8.11.2019
Akcje PEKAO 8.11.2019

Zapowiedź wysokich dywidend

Podczas czwartkowej sesji spółka opublikowała raport z wynikami za trzeci kwartał. Wyniki specjalnie nie zaskoczyły, jednak reakcja na wykresie była spadkowa. Bank miał 656,21 mln zł zysku netto wobec 605,79 mln zł zysku rok wcześniej. Poprawie uległy wyniki odsetkowe i prowizyjne. Wzrosły także łączne aktywa baku. Sumując wynik od początku roku, mamy 1,48 mld zł zysku netto wobec 1,53 mld zł zysku przed rokiem, a więc niemal 4% mniej. Powodem były przede wszystkim wyższe składki na BFG. W komunikacie podtrzymano zapowiedzi wypłat wysokich dywidend w najbliższym czasie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here