Logo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,39%. Akcje taniały o 0,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 104 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego podczas wczorajszej sesji 0,57 indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 104,00 zł.


Akcje PEKAO i równość korekt

Końcówka października oraz początek bieżącego miesiąca przynoszą spadki na notowaniach banku. W tym okresie notujemy także nieco podwyższone obroty. Obecnie kurs wyhamował w rejonie 102 zł za akcję, niestety nie widać oznak zbliżającego się odbicia. Interesujące podobieństwa można natomiast zauważyć na wykresie z tygodniową skalą czasową. Widać tutaj, że mamy układ coraz niżej pojawiających się szczytów. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że duży ruchy wzrostowe w ostatnich latach miały niemal identyczny zasięg. Wszelkie korekty kończyły się po nieco ponad 20% wzrostu notowań. Od kilku tygodnia taki schemat niestety zaczyna się kolejny raz powtarzać.

pekao 21.11.2019
Akcje PEKAO 21.11.2019

Coraz lepsze wyniki

Wczoraj spółka informowała, że zanotowała wzrost akcji kredytowej wśród kluczowych klientów o 14% i wzrost portfela kredytów do prawie 79 mld zł. Według banku zadłużenie nowo pozyskanych klientów korporacyjnych na koniec września wyniosło 2,6 mld zł. Wcześniej spółka informowała także o dużym wzroście liczby nowych klientów. Od początku roku otwarto 343 tysiące nowych rachunków osobistych czyli o ponad 18% więcej niż rok temu.

Akcje PGNiG znowu zaczynają tracić, koniec październikowej korekty?

Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,98%. Akcje taniały o 0,09 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,65 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,57% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dobrych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,66 zł.

Akcje PGNiG ze zwrotem na południe

Kilka ostatnich spadkowych sesji pokazuje na potencjalne zakończenie ostatniego ruchu wzrostowego, który z uwagi na szerszy tren, był tylko korektą. Szeroki trend nadal pozostaje mocno spadkowy co świetnie widać na wykresie z tygodniową skalą czasową, gdzie mamy kolejne coraz niżej położone dołki. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie i kolejny raz cena zawróci na południe, co dzieje się na naszych oczach, prawdopodobnie dojdzie do ponownego testu ważnego wsparcia w rejonie 4,50 zł. Ewentualny upadek tego poziomu może wiązać się z dalszą wyprzedażą z kolejnym celem w rejonie 4,20 zł czyli przy minimach z wcześniejszych lat.

pgnig 21.11.2019
Akcje PGNiG 21.11.2019

Spółka przyspiesza praca na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

Wczoraj spółka przekazała informacje o przyspieszeniu prac na złożu Aerfugl na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Pierwsze odwierty w ramach drugiej fazy prac, zostaną wykonane już przyszłym roku. Produkcja także ma rozpocząć się już w 2020 roku. Z komunikatu wynika, że przyspieszenie możliwe jest dzięki technicznemu zwiększeniu przepustowości jednostki produkcyjno-magazynującej FPSO Skarv, do której podłączone jest złoże Aerfugl.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here