Naga MarketsPekao SA w górę po decyzji RPP. Bank otworzył się z luką wzrostowąW trakcie czwartkowej sesji Bank Pekao SA notuje wzrost swojej wyceny o 1,22%, co jest efektem wczorajszej podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP). Bank otworzył się dziś z pokaźną luką wzrostową, a od wczorajszej decyzji RPP jego akcje zdrożały już o blisko 5 zł za walor.

Akcje Pekao na fali wzrostowej

W trakcie dzisiejszej sesji Bank Pekao SA notuje wyraźny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 1,22%, co oznacza wzrost o 1,40 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 114,40 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo  115,80 zł.– Bank Pekao zyskuje kolejny dzień z rzędu, przyspieszając tempo w obecnym trendzie wzrostowym. To efekt podwyżki stóp procentowych w Polsce, która zwiększy marżę odsetkową w sektorze bankowym. Akcje banku notowane są najwyżej od końcówki 2018 roku! Co ciekawe w tamtym okresie stopy procentowe były o wiele wyższe, choć jednocześnie obecnie mamy do czynienia z boomem kredytowym w Polsce w związku z mocnym wzrostem cen nieruchomości. – wskazuje DM XTB.

– Teoretycznie ten boom może nieco przystopować, biorąc pod uwagę podwyżki oraz również wzrost stopy rezerw obowiązkowych. Obecna rezerwa i tak jest niska i wynosi 2% (wzrost z 0,5%). Dzisiaj o godzinie 15:00 konferencja prasowa prof. Glapińskiego, który może nieco naświetlić dalsze perspektywy ruchów ze strony NBP. Komunikat nie precyzował czego można spodziewać się w najbliższym czasie. – dodaje także.

Pekao SA w górę po decyzji RPP. Bank otworzył się z luką wzrostową
Notowania Pekao SA w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Jeszcze końcem października akcje Pekao SA wyceniane były na zaledwie 43 zł za walor, tak więc ponad 2,5-krotnie mniej niż w trakcie dzisiejszej sesji. Od wczorajszej sesji, kiedy to RPP ogłosiła zaostrzenie polityki monetarnej, akcje banku zyskały ponad 5 zł za walor, wychodząc na swoje roczne maksima.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

RPP podnosi stopy procentowe

Podczas środowego posiedzenia RPP analitycy i inwestorzy nie zakładali żadnych zmian w zakresie stóp procentowych. Brak potrzeby ich wdrożenia cały czas sygnalizował między innymi prezes NBP, Adam Glapiński. Mimo to rynki obiegła wiadomość, że RPP postanowiła jednak zaostrzyć prowadzoną politykę.

invest

Rada ustaliła stopy procentowe NBP na następującym poziomie:

  • stopa referencyjna 0,50% w skali rocznej;
  • stopa lombardowa 1,00% w skali rocznej;
  • stopa depozytowa 0,00% w skali rocznej;
  • stopa redyskonta weksli 0,51% w skali rocznej;
  • stopa dyskontowa weksli 0,52% w skali rocznej;

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cash prognozy | biomed lublin akcje | kurs eur online | akcje eurocash | kurs bitcoin prognozy | akcje neuca | kurs dolara australijskiego |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here