Naga MarketsAkcje Pekao i PKO BP tracą niemal 3%. Słaba postawa banków z WIG20 w środęPo silnych wzrostach banków podczas wtorkowej sesji, środowy poranek wygląda już znacznie słabiej w tym segmencie. Indeks zrzeszający banki: WIG-Banki traci po 2 godzinach handlu ponad 2%. Na taki stan rzeczy składają się w dużej mierze ponad 2-procentowe spadki walorów PKOBP oraz PEKAO. Opisywany indeks sektorowy jest więc podczas środowej sesji ciężarem dla indeksu WIG20, który traci już blisko 1,5%.

  • Indeks Wig-Banki traci w środę po godzinie 11:00 ponad 2%.
  • Najmocniej w gronie komponentów tracą Pekao oraz PKOBP.
  • Wig20 traci blisko 1,5%, kurs oscyluje w okolicach 1800 punktów.

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabsza sesja banków

Środowa sesja nie zaczęła się najlepiej dla sektora bankowego. 13 z 15 spółek wchodzących w skład indeksu WIG-BANKI traci w odniesieniu do kursu z wczorajszego zamknięcia. Kiepsko radzą sobie walory największych banków: Pekao, PKOBP oraz SANPL. Jedynym bankiem, który zyskuje jest Unicredit, którego walory zyskują jednak zaledwie 0,66%.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Po wtorkowym, kilkuprocentowym umocnieniu indeksu Wig-Banki, w środę przyszła pora na korektę. Obecnie indeks jest na poziomie 4260 punktów, zatem spadek o kolejny 1% spowoduje całkowite zamazanie wczorajszych wzrostów. W ciągu ostatnich 30 dni, indeks sektorowy pozostaje ciągle w trendzie wzrostowym. Warto wspomnieć, że jeszcze na początku czerwca kurs oscylował poniżej 3800 punktów, a 9 czerwca wzrósł na moment to blisko 4600 punktów, co stanowiło kilkunastoprocentowy wzrost w ciągu zaledwie kilku sesji.

Notowania indeksu WIG-BANKI z ostatnich 30 dni. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here