Naga MarketsHaitong Bank utrzymuje rekomendację KUPUJ dla Banku Pekao, jednocześnie obniżając cenę docelową do 68,9 PLN z 74,9 PLN, poinformowała instytucja w czwartkowym raporcie. Haitong Bank skorygował prognozę dla Banku Pekao, uwzględniając ostatnią decyzję Rady Polityki Pieniężnej z 8 kwietnia, o obniżeniu stóp procentowych NBP o kolejne 50 pb, czyli o łącznie 100 pb. od momentu wybuchu epidemii koronawirusa.

  • Haitong Bank obniżył prognozę zysku netto na lata 2020-21 odpowiednio o 5 proc. do 1,62 mld PLN
  • Analitycy szacują, że zysk netto Banku Pekao w I kw. 2020 r. wyniesie 239 mln PLN (spadek o 1 proc. r/r i o 65 proc. kw/kw.
  • Haitong Bank uważa, że koronawirus zmieni zachowania konsumentów i zmusi banki do dalszej korekty struktury kosztowej
  • Analitycy utrzymują dla Banku Pekao rekomendację KUPUJ, obniżając cenę docelową akcji o 8 proc. do 68,9 PLN

Pekao: nadal KUPUJ, jednak z niśzą ceną docelową

Bazowy scenariusz Haitong Banku wciąż zakłada krótkie odbicie U-kształtne, brak dalszych obniżek stóp procentowych oraz opanowanie epidemii do połowy 2020 r. Analitycy opierają swoje założenia na ostatnich wydarzeniach, takich jak spadek liczby zgonów i deklaracje władz o stopniowym łagodzeniu ekonomicznego lockdown-u w krajach europejskich, w tym w Polsce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Haitong Bank obniżył prognozę zysku netto na lata 2020-21 odpowiednio o 5 proc. do 1,62 mld PLN (spadek o 25 proc. r/r) i 2,09 mld PLN (wzrost o 29 proc. r/r). Powyższe prognozy analityków są niższe od konsensusu odpowiednio o 27 i 7 proc. W opinii Haitong Banku wynika to głównie z faktu, że konsensus nie uwzględnia w pełni konsekwencji obniżek stóp procentowych i różni się w ocenie wysoce nieprzewidywalnych skutków pandemii. Bank Pekao wydaje się atrakcyjnie wyceniany ze wskaźnikiem P/BV na 2020 r. na poziomie 0,6x, wobec 0,7x dla sektora – komentuje Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Bank.

W tym momencie według rekomendacji Haitong Bank zakres wzrostów dla akcji Pekao pokrywa się z dolnym ograniczeniem okna bessy z 12 marca (wcześniej natomiast był równy górnego ograniczeniu tego samego okna).

Akcje Pekao z obniżoną ceną docelową. Źródło: Tradingview.com

– Analitycy utrzymują dla Banku Pekao rekomendację KUPUJ, obniżając cenę docelową akcji o 8 proc. do 68,9 PLN (uwzględniając stratę z tytułu portfela kredytów frankowych w wysokości 2,1 PLN na akcję, czyli 3 proc.), co implikuje 22 proc. potencjał wzrostowy – podsumowuje Czajkowska-Bałdyga.

Zobacz również: Bank Pekao w dół o blisko 10% na jednej sesji. RPP obniża stopy, agencja S&P perspektywę ratinguConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here